Strona główna
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu naszych najmłodszych
https://youtu.be/W-bGkTGpZ-M - grupa 0a
https://youtu.be/_HXkjnWCTJA - grupa 0b
https://youtu.be/vOARCLSRpN8 - grupa 0c
https://youtu.be/oO5SBu-K8hI - grupa 0d
Realizacja projektu "Lekturki spod chmurki" - klasa 1a
Czas realizacji I modułu projektu "Lekturki spod chmurki" dobiegł końca. Do I modułu pod hasłem "Podróże po Polce" klasa Ib wybrała lekturę autorstwa M. Terlikowksiej "Drzewo do samego nieba". Uczniowie przygotowały Lekturniki, poznały nieco hostorii dawnej Warszawy, wykonywały ciekawe zadania na tablicy interaktywnej. Dzieci w grupach zaprojektowały plakat zachęcający do przeczytania lektury oraz grę planszową opartą na jej treści. Po przekazaniu sprawozdania z wykonania zadań do I modułu klasa otrzymała potwierdzenia jesto zaliczenia.
Bal Karnawałowy klas 1 - 3
Tuż przed feriami, zwieńczeniem końca pierwszego półrocza był Bal Karnawałowy zorganizowany dla uczniów klas 1 - 3. Oprócz tradycyjnych zabaw i tańców przy muzyce odbył się konkurs na taniec z balonami. Dzieci, które przebrały się za różnorodne postacie zostały także uhonorowane słodkim poczęstunkiem :) Aby oglądnąc więcej zdjęć z wydarzenia, zapraszam do zakładki "galeria zdjęć'.
Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych
"Jest taki jeden - jedyny dzień w roku
To święto pełne magii i uroku.
O święcie Dziadków dobrze pamiętamy
I dla nich właśnie widowisko mamy!"
Zapraszamy do obejrzenia występu naszych najmłodszych pociech dla ukochanych Babć i Dziadków.
https://youtu.be/oO5SBu-K8hI - grupa 0d - zerówka
https://youtu.be/vOARCLSRpN8 - grupa 0c - starszaki
Wykład na temat powstania styczniowego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi
19 stycznia 2023 roku uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunami wzięli udział w wykładzie pt. „160. rocznica wybuchu powstania - udział mieszkańców Ziemi Limanowskiej w Powstaniu Styczniowym w 1863 r." zorganizowanym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi.
Spotkanie otworzył Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki, który powitał zebranych i przedstawił prowadzącą wykład, panią Katarzynę Drożdż - autorkę kilkunastu artykułów naukowych i popularnonaukowych publikowanych m. in. w „Almanachu Limanowskim”.
Spotkanie z lekarzem
13 stycznia na zajęciach świetlicowych gościliśmy bardzo ważnego gościa, panią Gabrielę Plaskotę - lekarza pediatrę. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowie oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych. Uczniowie poznali też ścieżkę edukacyjno – zawodową lekarza , specyfikę jego pracy oraz zapoznani zostali z podstawowym sprzętem lekarskim. Pani doktor badała chętne dzieci, sprawdzała gardła, słuchała bicia ich serc. Wielokrotnie podkreślała, że kocha swój zawód, a największą satysfakcję przynosi jej uśmiech pacjentów. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie. W ramach podziękowania dzieci wręczyły pani doktor własnoręcznie zrobioną laurkę.
Układ Słoneczny
3Układ Słoneczny
Uczniowie klasy 2 b w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej wykonali makiety Układu Słonecznego. Dzieci utrwaliły nazwy planet oraz kolejność ich występowania. Prace stanowiły podsumowanie tematów związanych z kosmosem, układem planet i występowaniem pór roku.
M. Banach
Dyplom dla klasy 1A
Uczniowie klasy 1a otrzymali dyplom uczestnictwa w projekcie edukacyjnym "Akademia leśna. Jak tropić ślady zwierząt". Projekt ten został zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Dzięki uczestnictwu w tym projekcie i realizacji ośmiu zajęć pierwszoklasiści dowiedzieli się: „Jak być dobrym przyjacielem?”, „Jak się uczyć koncentracji uwagi?”. Odpowiedzieli sobie na pytania: „Czy grzyby rosną tylko w lesie?”, „ Czy istnieją drzewa starsze od dinozaurów?”, „Dlaczego buk ma gładką, a dąb spękaną korę?”, „Jak tropić zwierzęta?”, „Czy misia można spotkać w lesie?” oraz „Czy ptaki maja zęby?”.
Czytam z klasą- I moduł- klasa 1a
Nowa galeria Czytam z klasą- I moduł- klasa 1a została dodana do albumu fotograficznego
6Uczniowie klasy 1 a otrzymali potwierdzenie zakończenia realizacji I modułu „Podróże po Polsce” realizowanego w ramach innowacji pedagogicznej pt. „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa.
Apel z okazji Bożego Narodzenia
Nowa galeria Apel z okazji Bożego Narodzenia została dodana do albumu fotograficznego
W naszej szkole jak co roku odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W jego organizację - pod czujnym okiem Pani Wiesławy Boruty - włączyła się cała szkolna społeczność. Życzymy wszystkim, aby te Święta były spędzone w gronie rodziny, pięknie pachnącej choinki. Zdrowia, szczęścia na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości.
Święty Mikołaj ma niejedno oblicze
W tym dniu chodzi przede wszystkim o to, by obdarowywać się prezentami, które dają radość i wywołują uśmiech na twarzach obdarowanych. Tak właśnie klasa 8 obchodziła Dzień Świętego Mikołaja. Wspólną decyzją wszystkich uczniów postanowiliśmy obdarować się nawzajem wspólnie spędzonym czasem, dlatego podjęliśmy decyzję o wyjeździe do JumpMani w Nowym Sączu. Czas tam spędzony dał nam nie tylko wiele radości, ale i stał się kolejnym miłym wspomnieniem z życia naszej klasy.
Sukcesy przedszkolaków
15 grudnia przedszkolaki z grupy 0d wybrały się na konkurs kolęd i pastorałek "Gore Gwiazda Jezusowi w przedszkolach dziś...". Dzieci z ogromną przyjemnością wystąpiły przed szeroką publicznością oraz jury. Grupa śpiewacza dostała dyplom uczestnictwa w konkursie, natomiast Hania Bieda zdobyła I miejsce w kategorii solistów. Na skrzypcach zagrała również Gabrysia Młynarczyk. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.
Święta tuż, tuż...
4Grudzień to niezwykły czas, który napawa każdego magiczną atmosferą. Napięcie związane z nadchodzącymi świętami udziela się niemal każdemu. Wystawy sklepowe, ogrody przed domami, okna – wszystko nabiera świątecznego nastroju. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowują się do świąt; tworzą dekoracje świąteczne, stroiki, uczą się kolęd ,czytają wiersze i opowiadania o tematyce bożonarodzeniowej, oglądają filmy przedstawiające zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie. Wielką radość sprawiło dzieciom przygotowanie pierniczków, których zapach unosił się po całej szkole i przypominał, że święta są tuż, tuż. Dzieci ze świetlicy życzą wszystkim zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
Dzień Czystego Powietrza
314 listopada to Dzień Czystego Powietrza. Obchodzony jest on w naszym kraju od 2005 roku, aby zwrócić szczególną uwagę na niską emisję czyli m.in. spaliny wydobywające się z kominów domów jednorodzinnych. Jest ona bardzo szkodliwa dla zdrowia każdego człowieka, a w szczególności dla dzieci i osób starszych. Również uczniowie naszej szkoły realizując projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wzięli udział w akcji Dnia Czystego Powietrza. Na lekcjach przyrody i godzinach wychowawczych uczniowie poznawali przyczyny zanieczyszczeń atmosfery oraz ich wpływ na zdrowie. Z kolei na świetlicy szkolnej przeprowadzali ciekawe doświadczenia smogowe (smog w butelce, smogowa kula), oglądali filmy ,,Co wisi w powietrzu”, ,,Jak powstaje smog” oraz ,,walczyli ze smogiem” w grze interaktywnej. W naszej szkole rośnie pokolenie młodych ludzi, którzy są świadomi, że o czystość powietrza należy dbać 365 dni
ESA
Nasza szkoła przystąpiła do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). To program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jest to unikalne przedsięwzięcie na skalę europejską, które łączy ze sobą dwa ważne obszary: edukację ekologiczną i cyfrową. Na budynku szkoły, obok głównego wejścia, zainstalowany został miernik jakości powietrza, który stale monitoruje poziom jego zanieczyszczenia. Wyniki pomiarów są na bieżąco aktualizowane – można je sprawdzić na wyświetlaczu miernika. Jest to informacja nie tylko dla nauczycieli, uczniów i odprowadzających dzieci do szkoły rodziców, ale również dla całej społeczności lokalnej – każdy może śledzić pomiary i obserwować, w jakim stopniu problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy jego najbliższej okolicy. Dane pomiarowe prezentowane są również na stronie inter
EKO Festiwal
W piątek 9 grudnia 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Limanowej odbyło się wydarzenie, skierowane do dzieci limanowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV, V, VI i VIII wraz z opiekunami – dyrektorem szkoły p. Markiem Twarogiem i wychowawczynią klasy VI p. Wiolettą Kurek.
Spektakl ekologiczny "Cztery pory roku"
Nowa galeria Spektakl ekologiczny "Cztery pory roku" została dodana do albumu fotograficznego
Spektakl ekologiczny „Cztery pory roku”
Uczniowie klas 1-3 w dniu 09.12.2022 r. zobaczyli spektakl o charakterze interaktywnym pn. „Cztery pory roku”. W trakcie przedstawienia dzieci mały do wykonania szereg zadań, które ułatwiły im przyswojenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Wspólnie z bohaterami spektaklu rozwiązywali łamigłówki, śpiewali piosenki i segregowali odpady.
Laureatki konkursu artystycznego pn. "Małe szczęście w domu"
Nowa galeria Laureatki konkursu artystycznego pn. "Małe szczęście w domu" została dodana do albumu fotograficznego
Laureatki konkursu artystycznego pn. „Małe szczęście w domu”
12 grudnia 2022 roku Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, dyrektor PCPR – Monika Nawalaniec oraz zastępca dyrektora PCPR – Wanda Marek wręczyli nagrody laureatom konkursu artystycznego pn. „Małe szczęście w domu” zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej.
Co jedzono na dworze królewskim?
8 grudnia klasa II b zrealizowała kolejne zajęcia „ Co jedzono na dworze królewskim?” w ramach projektu „ Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?”. Uczniowie dowiedzieli się z jakich produktów składały się posiłki podawane na dworze króla Władysława Jagiełły. Obejrzeli staropolskie książki kucharskie oraz przykładowe rachunki za zakup produktów do kuchni królewskiej. Młodzi historycy dowiedzieli się również, w którym wieku i z jakiego kraju pochodzą produkty, takie jak: kukurydza, kapusta włoska, lody czy kakao. W ramach podsumowania zajęć dzieci przygotowały kolaż ilustrujący produkty żywnościowe znane w średniowieczu i współcześnie. To była interesująca lekcja historii.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 24.06.2025Kalendarium
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 211029- Linki do stron