Strona główna
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024.
- Abram Grzegorz
- Bieda Hanna Katarzyna
- Czachurski Kamil
- Czyrnek Fabian
- Florek Aleksandra Helena
- Grad Alan
- Jaworska Daria
- Koza Karolina Zofia
- Kulak Rita
- Majka Łucja
- Marcisz Anna
- Mikołajczyk Milena Emilia
- Młynarczyk Gabriela Julia
- Mruk Magdalena Krystyna
- Musiał Fabian
- Nalepa Amelia King
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych 2023/2024
Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 18 listopada 2022 roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów, komisja rekrutacyjna
z dnia 20.03.2023 r. ogłasza listę dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024.
„W krainie bajek” – konkurs literacki w ramach innowacji pedagogicznej "My bajkopisarze" w grupie „Motylki”
28 marca w oddziale 0 „d” odbył się bardzo poważny konkurs;) Do zmagań przystąpiły wszystkie przedszkolaki, które chciały pokazać, jak dobrze znają bajki.
Na początku dzieci podzielone zostały na cztery grupy i zajęły miejsca przy pięknie oznaczonych stolikch. Organizatorka konkursu, Pani Magdalena Homa, wyjaśniła, na czym będą polegały kolejne konkurencje.
Przedszkolaki witają Wiosnę
21.03. przedszkolaki przywitały Wiosnę!
Każda grupa przebrała się za inne wiosenne zwierzątko. Wspólnie ze wszystkimi śpiewaliśmy piosenki oraz wykonywaliśmy zadania mające pożegnać Zimę, a przyjąć Wiosnę. Mamy nadzieję, że słonko zagości już u nas na stałe.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia :) (link znajduje się poniżej)
"Baśnie Pana Andersena" - z wizytą w teatrze
13.03.2023r. przedszkolaki wybrały się do Limanowskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Baśnie Pana Andersena". Dzieci czynnie brały udział w spektaklu. Wraz z bohaterami starały się, aby nikt nie zapomniał o twórczości słynnego pisarza.
M. Homa
2
Wyjazd integracyjny do Krakowa
Kraków to miasto, które ma wiele twarzy, a szczególne piękno ukazuje z perspektywy Wisły - Królowej Polskich Rzek . Klasztory, kościoły, pałace, zamki, wieże odbijające się w lustrze wody. To wszystko pośród wzgórz, skał i lasów. Starodawne i nowoczesne mosty, kamienice i przeszklone biurowce przeglądające się w toni najdłuższej rzeki Polski. Wszystko to mogli zobaczyć uczniowie klasy V i VI podczas rejsu statkiem Piotruś Pan. W trakcie godzinnej podróży załoga przedstawiła dzieciom nie tylko urokliwe krajobrazy Miasta Królów, ale także opisała jego tajemnice, legendy i historię. Był to relaksujący sposób zwiedzania bez tłumów i kolejek. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Obwarzanka na warsztaty. Dowiedzieli się, która królowa zajadała się obwarzankiem i dlaczego nie należy mylić go z preclem oraz poznali proces jego produkcji. Po zakończeniu zajęć każdy wyszedł z głow
TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH
W ubiegłym tygodniu grupy przedszkolne Liski (0b) i Niedźwiadki (0c) realizowały projekt edukacyjny „Tydzień Bajek Polskich” organizowanym przez Panią Martę Murawską. Głównym celem projektu było promowanie polskich bajek wśród dzieci i ich rodziców. Bajki poznane przez dzieci to „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Miś Uszatek”, „Pomysłowy Dobromir”, „Koziołek Matołek”. Dzieci chętnie podjęły współprace, wykazały się dużą kreatywnością w realizacji zadań projektu.
Spotkania ze sztuką
Zuzanna Kita, uczennica klasy V, została laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”, którego ideą było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach, a zadaniem uczestników przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza. Do Fundacji PGE, organizatora konkursu, wpłynęło ponad 500 wyjątkowych interpretacji obrazów polskich artystów, wśród nich praca Zuzi, którą można teraz podziwiać na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Zuzannie, która z wielkim zaangażowaniem podjęła wyzwanie, tworząc niepowtarzalną interpretację obrazu ,,Wiatr halny” Stanisława Witkiewicza.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest corocznie 1 marca i upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień 28 lutego 2023 r. Uroczystość została przygotowana przez Panią Marię Młynarczyk i uczniów klasy 4 szkoły podstawowej. Jej motto brzmiało „Pamiętać- to nasz obowiązek”.
Z wizytą w Krakowie
1 marca członkowie szkolnej grupy teatralnej „Hydra” oraz uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawczyniami panią Wiolettą Kurek i panią Małgorzatą Opielą udali się na wycieczkę do Krakowa. Chcieliśmy w końcu przekonać się, co mieści się pod powierzchnią krakowskiego Rynku, a niestety czas pandemii uniemożliwił nam dawno planowane odwiedzenie Muzeum Krakowa. Poza tym marzec jest miesiącem teatru, więc nie mogliśmy pominąć tego miejsca w planie naszej wyprawy.
Dzień Piżamy
23 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy. Klasy, oddziały przedszkolne i osoby, które chciały wziąć udział w inicjatywie zaproponowanej przez uczniów klasy 4, musiały w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania, dlaczego piżamy? Ponieważ piżama niejednokrotnie to jedyny strój dzieciaków, które spędzają długi czas na oddziałach szpitalnych. Był to dzień empatii, solidarność z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać.
Piżama Party w oddziałach przedszkolnych
Nowa galeria Piżama Party w oddziałach przedszkolnych została dodana do albumu fotograficznego
"Piżamowe Party mamy dziś,
Nie śpi lala, nie śpi miś!"
Dzień piżamy nie był dniem, w którym chciało się spać. Były pląsy, zabawy z ulubionymi przytulankami i dużo śmiechu.
M. Homa
16
Podsumowanie I okresu roku szkolnego 2022/2023
Szkoła podstawowa
Najlepsi czytelnicy w I półroczu roku szkolnego 2022/2023:
I miejsce Hubert Franczak kl. Ia – 104 przeczytane książki
II miejsce Daria Tabor kl. IIa– 90 przeczytanych książek
III miejsce Jagoda Włodarczyk IIa – 80 przeczytanych książek
Wyróżnienia:
Emilia Franczak kl. Ia – 77 przeczytanych książek
Konkursy wiedzy rozstrzygnięte!
W grudniu ogłoszony został konkurs wiedzy na temat lektur. Kierowany był do uczniów od klasy III szkoły podstawowej po klasę VIII. Dla każdej z klas, tradycyjnie, została wybrana inna lektura, dostosowana do możliwości uczniów i ich wieku. I tak:
- uczniowie klasy III mieli przeczytac książkę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”,
21 lutego Dzień Języka Ojczystego
Język polski nie jest tylko jednym z symboli narodowych, ale i naszym skarbem. 21 lutego po raz kolejny wiec obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który miał nam przypomnieć, że chroniąc język ojczysty, dbamy również o tożsamość kulturową. Ten dzień był okazją, by po raz kolejny uświadomić sobie, że nasza mowa świadczy o nas i to właśnie my mamy wielki wpływ na rozwój naszego języka.
Święto zakochanych
Walentynkowe klimaty towarzyszyły ostatkowej dyskotece karnawałowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. St. Konarskiego w Starej Wsi. We wtorek 14 lutego 2023 r. uczniowie klas IV-VIII pląsali w rytmach tanecznych przebojów pod opieką wychowawców. Podczas zabawy można było samodzielnie wykonać własną Walentynkę, która dzięki Poczcie Walentynkowej trafiała do adresata. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski.
Wycieczka Motylków do drukarni w ramach innowacji pedagogicznej "My bajkopisarze"
15.02.2023r. dzieci z grupy 0d wybrały się na wycieczkę do drukarni Malinowa. Celami wycieczki było rozwijanie czytelnictwa, doświadczenie specyfiki pracy drukarni.
Dzieci w ubiegłym półroczu napisały bajkę pt. "O niedźwiadku, który nie chciał spać", którą dzięki uprzejmości firmy mogły wydrukować. Każde dziecko dostało egzemplarz do domu.
Walentynki w oddziałach przedszkolnych
Nowa galeria Walentynki w oddziałach przedszkolnych została dodana do albumu fotograficznego
Dziś są walentynki! Dla chłopca i dziewczynki! Wszyscy sobie ślą serduszka, a ja szepnę Ci do uszka: Już o Tobie wiele wiem, coraz bardziej lubię Cię!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dnia pełnego uśmiechów i przytulania :)
II Gminny Konkurs poświęcony pamięci Wincentego Gawrona
Rusza II Gminny Konkurs poświęcony pamięci Wincentego Gawrona. Organizatorem tego konkursu jest nasza szkoła. Chcemy przybliżyć młodym ludziom z terenu Gminy Limanowa postać Wincentego Gawrona – mieszkańca Starej Wsi, witrażysty, malarza, grafika, cenionego artysty z Limanowej. Chcemy tę postać przybliżyć również Wam – uczniom naszej Szkoły.
Noc w szkole
20 stycznia uczniowie klasy VI, zamiast spędzić kolejne piątkowe popołudnie przed komputerem czy smartfonem, przyszli do szkoły o godz. 19.00. Salę przygotowano już po lekcjach, by wieczorem przyjść do zupełnie odmienionej przestrzeni. To wydarzenie, na które wszyscy czekali
z ogromną niecierpliwością, było nie tylko okazją do spędzenia wspólnie czasu z kolegami
i koleżankami oraz wychowawcą p. Wiolettą Kurek, ale również świetnym sposobem spojrzenia na szkołę z zupełnie innej perspektywy.
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Wtorek 24.06.2025Kalendarium
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 211020- Linki do stron