Dzień bez plecaka
- 24
Pożegnanie zimy
Nowa galeria Pożegnanie zimy została dodana do albumu fotograficznego
8W dniu 20 marca 2024 r. (początku astronomicznej wiosny) uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.
Ogromne emocje wśród uczniów wzbudziły udział w barwnym korowodzie i wspólnym świętowaniu ,,Powitania wiosny”. Dzieci z radością maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego maszerowała zimowa, słomiana panna - Marzanna. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, śpiewając piosenki oraz wykrzykując słowa rymowanki:
,,Marzanno, Marzanno, odpływaj prosimy!
Nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy"!
Jesteśmy pewni, że starania naszych uczniów sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.
W drodze powrotnej do szkoły uczniowie zauważyli pierwsze znaki wiosny: kwitnące zawilce, fiołki, pierwiosnki, złoć żółta oraz kwiaty modrzewia i młode listki na gałązkach drzew.
J. Ciągło
"Cuda - stworki z papierowej rolki"
Nowa galeria "Cuda - stworki z papierowej rolki" została dodana do albumu fotograficznego
08.03.2024 r w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się podsumowanie II edycji Powiatowego Konkursu Artystycznego „Cuda – stworki z papierowej rolki”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Pasierbcu pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa.
W II edycji konkursu wzięło udział 222 uczniów z 41 szkół z powiatu limanowskiego.
Uczennica naszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi Lena Bielska zajęła
I miejsce za wykonaną pracę w kategorii tematycznej – ZWIERZĘTA pt. „Smok”.
Gratulujemy sukcesu i podziwiamy piękną pracę.
J. Ciągło
Przedstawienie pt. „Rodzaje i gatunki literackie”
11 marca 2024 r. mieliśmy możliwość zobaczenia przedstawienia pt. „Rodzaje i gatunki literackie” w wykonaniu aktorów z Krakowa – Wojciecha Habeli i Jacka Lecznara. Na przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie klas IV – VII. Wszyscy zajęli miejsca na przygotowanych ławeczkach i z uwagą oglądali spektakl.
Fabuła przedstawienia przenosiła nas na deski pewnego teatru, gdzie jeden z aktorów wciela się w rolę pracownika technicznego, a drugi przybywa na próbę do tegoż teatru. Spotkanie mężczyzn owocuje zabawnym dialogiem i jest okazją do omówienia rodzajów i gatunków literackich, a każdy rodzaj i gatunek literacki jest zilustrowany tekstami omawianymi w programie szkolnym.
W trakcie przedstawienia do odegrania krótkich scenek proszeni byli nasi uczniowie, co było dodatkową atrakcją dla widzów. Spektakl skończył się quizem, do którego rozwiązania zostali znów zaproszeni uczniowie naszej szkoły. Ich zadaniem było przyporządkowanie powtórzonych dzisiaj terminów do odpowiednich rodzajów literackich. Czy wszystkim się udało? Niech pozostanie to naszą tajemnicą.
D. Sewielska
1
Noc w szkole
- 710
Noc z 9 na 10 lutego klasy 3b i 5 spędziły w szkole. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Marzena Piórkowska i Marzena Banach. Wieczór obfitował w wiele atrakcji. Były gry planszowe, rozgrywki sportowe , projekcja filmu i obowiązkowa pizza, a przy tym mnóstwo dobrego humoru oraz wspólnych rozmów... I tylko snu było mało.
DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Uroczysty apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, po którym uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Żołnierze Wyklęci, ale nie zapomniani”. To był poruszający dokument, ukazujący nie tylko ich bohaterstwo, ale także trudne wybory, jakie musieli podjąć w obronie wolności. W dalszej części były pieśni patriotyczne, które dodatkowo podkreślały ducha narodowego i jedność w hołdzie dla Żołnierzy Wyklętych. Melodie te wprowadzały uczestników w odpowiedni nastrój i umacniały wartości związane z walką o niepodległość. W kolejnej części apelu miało miejsce na przypomnienie postaci niektórych Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie przedstawili autentyczne relacje, zdjęcia i materiały archiwalne, rzucając światło na bohaterstwo tych niezłomnych żołnierzy. Na zakończenie apelu głos zabrał pan dyrektor Marek Twaróg skupił się na miejscowych bohaterach, ich życiu oraz ofiarności, ukazując ich jako wzory do naśladowania i źródło inspiracji dla dzisiejszych pokoleń.
Apel był chwilą zadumy i refleksji, a uczestnicy, zainspirowani historią Żołnierzy Wyklętych, udali się do swoich klas na dalsze lekcje z większą świadomością i szacunkiem dla tych, którzy oddali swoje życie w obronie wolności i niepodległości Polski.
Maria Młynarczyk
4
Zabawa walentynkowa
- 6
W dniu 6 lutego 2024 roku odbyła się zabawa walentynkowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz wychowawców klas 4-7. Impreza miała na celu promowanie pozytywnych relacji między uczniami oraz zapewnienie miłej formy spędzenia wolnego czasu.
Zabawę rozpoczęto o godzinie 15.00. Oprawa muzyczna została zapewniona przez naszych szkolnych DJ-ów, czyli chłopców z klasy 7. Dodatkowo Rada Rodziców zorganizowała poczęstunek dla wszystkich uczniów.
Jednym z ciekawszych punktów programu była poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie mieli możliwość anonimowego wysyłania walentynek i miłych wiadomości do swoich sympatii oraz przyjaciół.
Dodatkową atrakcją, która wzbudziła duże emocje wśród uczestników był konkurs polegający na losowaniu połówek serduszka i szukaniu swojej „bratniej duszy”. Każdy z uczestników otrzymał połówkę serduszka z unikatowym numerem. Zadaniem uczestników było znalezienie osoby, która posiadała drugą połówkę z tym samym numerem. Konkurs ten okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na integrację uczniów. Po znalezieniu swojej „bratniej duszy”, pary miały za zadanie wspólnie udać się do opiekuna Samorządu, aby potwierdzić zgodność numerów. Dla każdej z par przygotowano słodkie upominki.
Zabawa walentynkowa dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń oraz przyczyniła się do wzmocnienia więzi wewnątrz społeczności szkolnej.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Bal karnawałowy klas 1-3
Nowa galeria Bal karnawałowy klas 1-3 została dodana do albumu fotograficznego
48Bal karnawałowy dla klas I – III
Tegoroczna zabawa karnawałowa klas I-III wzbudziła u dzieci naszej szkoły wiele radości. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje, które umożliwiły uczniom wcielenie się w ulubione postacie z bajek I filmów. Przy skocznej muzyce dzieci wraz z nauczycielami tworzyli pociągi, korowody, kółeczka I tańce w parach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Serdecznie zapraszamy na kolejny bal karnawałowy już za rok.
J. Ciągło
7
Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta?
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas 1-3 w dniu 01 lutego 2024 r. przygotowali specjalny dla nich program artystyczny: recytowali okolicznościowe wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonali również dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
J. Ciągło
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi ogłasza
zapisy do oddziału przedszkolnego
na rok szkolny 2024/2025.W roku szkolnym 2024/2025 spełnianie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego realizują dzieci sześcioletnie - urodzone w 2018 r. Do oddziału przedszkolnego mają również prawo być przyjęte dzieci pięcioletnie, czteroletnie i trzyletnie.
TERMINY REKRUTACJI:
- złożenie w sekretariacie szkoły wniosku o przyjęcie dziecka - 01 do 15 marca 2024 r.
- podanie do publicznej wiadomości kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w dniu 03 kwietnia 2024 r.
- potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia poprzez pisemne oświadczenie – 04 do 12 kwietnia 2024 r.
Nie potwierdzenie woli przyjęcia dziecka skutkuje skreśleniem go z listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia.
Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2024/2025
Dyrektor Szkoły Podstawowej
Nr 2 im. Stanisława Konarskiego
w Starej Wsi ogłasza zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.W roku szkolnym 2024/2025 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci siedmioletnie - urodzone w roku 2017, które realizowały obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej.
TERMINY REKRUTACJI:
- złożenie w sekretariacie szkoły karty zgłoszenia dziecka do szkoły - 01 do 15 marca 2024 r.
- podanie do publicznej wiadomości kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w dniu
03 kwietnia 2024 r.- potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia poprzez pisemne oświadczenie – 04 do 12 kwietnia 2024 r.
Karnawał w przedszkolu
2 lutego w grupach przedszkolnych odbyła sie zabawa karnawałowa. Dzieci przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe.. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, motylki, pszczółki, królewny, policjantów, strażaków.Dzieci bawiły się przy wesołej muzyce.
32
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wydaje się, że cytat Szymborskiej najpiękniej pasuje do podsumowania czytelnictwa za I okres roku szkolnego 2023 / 2024. Podsumowanie to odbyło się 6 lutego dla klas I – VII oraz 7 lutego dla uczniów z oddziałów przedszkolnych.
Nagrody dla najlepszych czytelników wręczył podczas apelu dyrektor. Nasi najlepsi czytelnicy indywidualni to:
W klasach I – III:
I miejsce - Rita Kulak, kl. I, która przeczytała w I okresie 140 książek
II miejsce – Karolina Wilk, kl. III a – 131 przeczytanych książek
III miejsce – Daria Tabor, kl. III a – 125 przeczytanych książek.
W tej kategorii wiekowej przyznane zostały także dwa wyróżnienia: dla Oliwii Marcisz, kl. III a – 122 przeczytane książki oraz Aleksandry Florek z kl. I za 114 przeczytanych książek.
W kategorii klas IV – VII nagrodzona została tylko jedna osoba:
Julita Mól, kl. IV – 28 przeczytanych książek.
Najlepiej czytającą klasą zostali (znów) uczniowie klasy III a. Na jedną osobę z klasy przypada 40 przeczytanych książek. Gratulujemy uczniom, Rodzicom i Wychowawczyni. W końcu nie zapominajmy, że przykład idzie z góry.
W oddziałach przedszkolnych najlepszym czytelnikiem został Franciszek Biernat, który przeczytał 129 książek. W każdym z oddziałów przedszkolnych nagrodzone zostały jeszcze inne dzieci. Wyniki czytelnictwa w tych grupach przedstawiają się następująco:
Grupa 0 a:
Kacper Adamczyk – 94 przeczytane książki
Oliwier Mikołajczyk – 70 przeczytanych książek
Grupa 0 b:
Gabriel Łyszczarz – 72 przeczytane książki
Grupa 0 c:
Franciszek Biernat – 129 przeczytanych książek
Grupa 0 d:
Milena Łazarz – 120 przeczytane książki
Zuzanna Adamczyk – 95 przeczytanych książek
Wojciech Tabor – 84 przeczytane książki
Grupa 0 e:
Antoni Biernat – 95 przeczytanych książek
Ogromne podziękowania należą się tutaj wszystkim Rodzicom. To oni przyprowadzają dzieci do biblioteki, pomagają wybrać książki, a potem je czytają w domu. Mamy nadzieję, że zainteresowanie czytaniem nie minie i wśród tych najmłodszych uczniów rosną nam wielbiciele samodzielnego czytania w klasach starszych.
Konkurs czytelniczy trwa do końca roku szkolnego. Zapraszam wszystkich do biblioteki. Zachęcam do codziennego czytania. To naprawdę świetna zabawa i sposób na zrelaksowanie się.
D. Sewielska
1
Za nami pół roku szkolnego – czas na podsumowania
6 lutego w naszej szkole odbył się apel szkolny, podczas którego nastąpiło podsumowanie pracy za I okres roku szkolnego 2023 / 2024. A skoro podsumowanie – to czas na nagrody!
Dyrektor Szkoły na początku spotkania odwołał się do postaci patrona – Stanisława Konarskiego. Przypomniał medal, którym nagrodzony został nasz patron i słowa „Sapere auso” wyryte na odznaczeniu.
Potem dyrektor nagrodził uczniów klas IV – VII za wysokie wyniki w nauce (średnia ocen przynajmniej 4,75), wzorowe zachowanie oraz za wzorową frekwencję (liczba opuszczonych godzin poniżej 5).
Nagrody otrzymali również uczniowie za osiągnięcia w konkursach kuratoryjnych (biologicznym i języka angielskiego).
Nagrody przyznane zostały również najlepszym czytelnikom. Okazało się, że najlepiej czytającą klasą są (wciąż) uczniowie klasy III a. Na jedną osobę z tej klasy przypada 40 przeczytanych książek. Nagrody indywidualne otrzymali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VII.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
D. Sewielska
1
Turniej Szachowy
W styczniu w naszej szkole odbył się Klasowy Turniej Szachowy, w którym udział wzięli uczniowie klasy 3b. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować umiejętności logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce uzyskał Nikodem Piechnik, drugie Korneliusz Stanisz, a trzecie Alicja Filipiak. Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.
M. Banach
III Gminny Konkurs poświęcony pamięci Wincentego Gawrona
Rusza III Gminny Konkurs poświęcony pamięci Wincentego Gawrona. Organizatorem tego konkursu jest nasza szkoła. Chcemy przybliżyć młodym ludziom z terenu Gminy Limanowa postać Wincentego Gawrona (mieszkańca Starej Wsi, witrażysty, malarza, grafika, cenionego artysty z Limanowej), ale przede wszystkim chcemy Was zachęcić do tego, by przyglądnąć się uważnie naszej małej ojczyźnie po to, by dostrzec jej piękno, jej wyjątkowość, by zauważyć niepowtarzalne tradycje, urocze krajobrazy, by zauważyć wielu wyjątkowych ludzi, którzy zasłużyli, by o nich pamiętać i by o nich mówić.
Zadaniem konkursowym w tym roku będzie wykonanie pracy literackiej na temat: „Moja mała ojczyzna i jej mieszkańcy” w jednej ze wskazanych form wypowiedzi (wiersz, opis, opowiadanie, rozprawka). Praca ma pokazać, jak ważna dla nas, jak wyjątkowa jest nasza mała ojczyzna. Może dotyczyć wsi, gminy, ukochanych zakątków w swojej okolicy, ważnych wydarzeń, folkloru lub ważnych postaci związanych z naszym regionem. Konkurs jest okazją, by wyrazić swoje emocje i spostrzeżenia na temat swojego otoczenia, by odkryć piękno małej ojczyzny i podzielić się swoją wyjątkową perspektywą literacką.
Pracę należy wykonać i dostarczyć do koordynatora do 27 marca 2024 r.
Zapraszamy Was do udziału w konkursie. Regulamin konkursu możecie znaleźć w załączniku. Szczegółowe informacje uzyskacie też u koordynatora konkursu – Pani Doroty Sewielskiej.
Noc w szkole
Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo pędzili na zajęcia? W dodatku na 16 godzin? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak wydarzyło się naprawdę w naszej szkole.
W wydarzeniu „Noc w szkole” wzięli udział uczniowie klasy siódmej, którzy wraz z wychowawcą p. Wiolettą Kurek spotkali się w grudniowy, piątkowy wieczór o godzinie 19.00, by w niecodziennych okolicznościach po raz kolejny spędzić ze sobą miło czas.
Miejsce noclegu było już wcześniej przygotowane. Uczniowie zostali tego dnia po lekcjach, by w jednej ze szkolnych sal rozłożyć materace, a także ułożyć ławki w głównym korytarzu szkoły, które miały posłużyć za stół do wspólnych posiłków i rozmów.
Powitalne spotkanie odbyło się przy choince, pod którą uczestnicy znaleźli prezenty od św. Mikołaja. Zanim je jednak otworzyli, złożyli uroczystą obietnicę, że podczas tej nocnej przygody będą się świetnie bawić, prezentować pogodę ducha i mieć dobry humor.
Następnie wszyscy udali się do swojej klasy, gdzie wykonali dekoracje świąteczne. Podczas wspólnego dekorowania sali, doskonalili trudną sztukę kompromisu, gdyż okazało się, że… „o gustach się nie dyskutuje” :) . Było to jednak cenne doświadczenie, które pokazało jego uczestnikom, że warto rozmawiać, szanować zdanie innych i szukać wspólnych dróg rozwiązań.
Kiedy klasa nabrała świątecznego klimatu, wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie rozegrano kilka meczów koszykówki. Mimo emocji, które wywołało sportowe współzawodnictwo, zabawa przebiegała w zgodzie i dbałości o wspólne bezpieczeństwo.
Po prawie godzinnych rozgrywkach lekkie zmęczenie dało się we znaki, dlatego uczniowie wspólnie przyrządzili smaczną kolację, która przebiegała w rodzinnej atmosferze. Czas posiłku był również okazją do swobodnych rozmów na temat klasowej wspólnoty. Uczniowie poznali się jeszcze lepiej, a obejrzane nieco później krótkie filmy pt.: „Podróż Marii” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” uświadomiły im, że szkoła jest miejscem, w którym spotykają się ludzie, którzy mają wiele wspólnego, ale i różnią się. Każdy ma przecież swoje indywidualne potrzeby, zainteresowania, przekonania. Różnią się też często nasze poziomy odporności na stres, wrażliwości na hałas czy ilość bodźców.
Kolejnym ciekawym doświadczeniem był udział w zabawie sensorycznej: „Jak funkcjonują zaburzone zmysły? Uwaga - Dotyk”. Zabawa pokazała uczniom, jak mogą czuć się w szkole osoby wysoko wrażliwe lub te ze spektrum autyzmu. To doświadczenie pomogło uświadomić sobie, jak bardzo ważna jest empatia i poczucie, że tworząc społeczność szkolną czy klasową, jesteśmy za siebie odpowiedzialni.
Po wieczornej toalecie nastąpiła cisza nocna, podczas której uczestnicy nocowania obejrzeli filmową adaptację szkolnej lektury pt.: „Kamienie na szaniec”. Potem długo jeszcze wymieniali się wrażeniami z tego wyjątkowego wieczoru.
Rankiem, przy wspólnym śniadaniu, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pomysł spędzenia nocy w szkole po raz kolejny był „strzałem w dziesiątkę”. To wydarzenie pokazało nam, że umiemy zorganizować niezwykłe zajęcia, potrafimy świetnie bawić się i miło spędzić czas, poznając się nawzajem i integrując.
Czy można polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce? Czy szkołę możemy traktować jak drugi dom? Z pewnością tak. Pokazała to atmosfera pełna radości, akceptacji i życzliwości, jaka panowała podczas tej imprezy Na pewno w przyszłości będziemy chcieli powtórzyć tę przygodę.
30
Apel świąteczny
- 41
W piątek 22 grudnia 2023 roku w naszej szkole panowała radosna i świąteczna atmosfera. Odbyły się klasowe wigilie, nie zabrakło białego opłatka i serdecznych życzeń.
O godzinie 10.15 cała społeczność szkolna zgromadziła się na apelu w sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły - pan Marek Twaróg złożył życzenia świąteczne i noworoczne zebranym uczniom i nauczycielom oraz wręczył nagrody i dyplomy z konkursów, które odbyły się w szkole.
Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane kolędy i pastorałki.
Dzień ten wprowadził nas w magię Bożego Narodzenia, pozostawiając niezapomniane wrażenia pełne ciepła i radości.
M. Piórkowska
Konkurs stroików świątecznych
Rozstrzygnięcie konkursu na stroik „choinkę”.
Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie na stroik „choinkę. Prace konkursowe należało złożyć do 15 grudnia u wychowawców grup. Ozdoby były oceniane w dwóch kategoriach: dzieci młodszych (3-4 letnich) i dzieci starszych (5-6 letnich). Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 grudni.
3-4 latki
I miejsce: Kacper Adamczyk
II miejsce: Klaudia Szubryt
III miejsce: Amelia Włodarczyk
Wyróżnienie: Dominik Pałka
5-6 latki
I miejsce: Blanka Ćwik
II miejsce: Milena Łazarz
III miejsce: Julia Pierzga
Wyróżnienie: Antoni Biernat
39
Spotkanie z górnikiem
Dnia 12 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził górnik. Nasz gość ubrany w mundur galowy, opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej, ciężkiej i niebezpiecznej pracy oraz om roboczym i galowym stroju górnika. Przedszkolaki dowiedziały się, że patronką górników jest św. Barbara.
1
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie