• Święto Szkoły 2022r.
          • Święto Szkoły 2022r.

          • Nowa galeria Święto Szkoły 2022r. została dodana do albumu fotograficznego

            22 listopada nasza szkoła obchodziła święto swojego patrona Stanisława Konarskiego. Obchody wyjątkowego święta rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej, w której uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas 1-8 oraz nauczyciele, zaproszeni goście i personel. Tym razem najmłodsze dzieci (oddział przedszkolny - grupa 0d) dały popis swoich umiejętności i przygotowały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Z tej okazji odbywały się również różne konkursy. Poznanie laureatów oraz rozdanie nagród nastąpiło po akademii. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wierzymy, że nadal będą rozwijać swoje pasje! M. Homa

          • Wycieczka do Skansenu w Laskowej

          • 07 listopada 2022 r. uczniowie klasy 1a i klasy 3 wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Skansenu w Laskowej. Podczas zwiedzania dzieci dowiedziały się, jak żyli ludzie w dawnych czasach. Czym się zajmowali i jak mieszkali. Zobaczyły kuźnię, spichlerz, młyn wodny oraz zwiedziły chatę z 1870 r. Wiele radości sprawiło im mielenie ziarna w żarnach, obsługa wialni oraz dojenie sztucznej krowy. Uczestniczyły w warsztatach, gdzie prowadząca przybliżyła im etapy powstawania chleba. Na zajęciach własnoręcznie przygotowały podpłomyki, które po upieczeniu z apetytem zjadły ze świeżutkim masłem uklepanym w maselnicy. W międzyczasie poznały zabawy, w które bawili się ich rówieśnicy w dawnych czasach. Miały też możliwość nakarmienia kóz i danieli mieszkających na terenie Skansenu.

        • Zdobywamy nowe doświadczenia - Grupa Teatralna HYDRA
          • Zdobywamy nowe doświadczenia - Grupa Teatralna HYDRA

          • W listopadowe popołudnie 15.11.2022 r. w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej nastąpiło podsumowanie dwóch edycji powiatowych konkursów: Konkursu Poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej
            pt. „Kiedy dusza w zachwycie do ziemi się kłoni…” oraz X Powiatowego Konkursu Filmowo – Fotograficznego „Z Obiektywem przez Powiat”.

            To było fascynujące wydarzenie. Połączenie słowa i obrazu dało wspaniały spektakl. Wrażliwość artystyczna poetów i fotografów bardzo spójnie skomponowała całość gali, nadając jej podniosły wydźwięk. Pasja słowa
            i poszukiwanie obrazu były wzajemnym uzupełnieniem, dopełnieniem, nie pozostawiając miejsca na niedopowiedzenia.

            Wiersze przeplatały się z obrazem, oddziałując na zmysły zebranych. Utwory laureatów zaprezentowali członkowie naszej szkolnej Grupy Teatralnej HYDRA: Stanisław Marcisz, Fryderyk Pachut i Tomasz Wyżycki oraz opiekun grupy - Wioletta Kurek. Było to dla nas niezwykłe wyróżnienie i kolejne cenne doświadczenie, które na pewno przyczyni się do rozwoju artystycznych pasji naszych młodych aktorów.

            * Więcej informacji o wydarzeniu

            TV28 :

            https://www.tv28.pl/16425-niezwykle-polaczenie-poezji-i-fotografii-o-wrazliwosci-na-piekno-swiata-podczas-podsumowania-konkursow-w-limanowskiej-bibliotece

            Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej :

            https://mbp.wlimanowej.pl/2022/11/16/uroczyste-wreczenie-nagrod-w-konkursach-fotograficznym-i-poetyckim/

                                                                                                            Wioletta Kurek

        • Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości
          • Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości

          • Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości jest ważnym powodem do organizowania w kraju co roku wielu wydarzeń upamiętniających niezwykły dla Narodu Polskiego historyczny okres, który przyniósł Polakom Odrodzenie.

            Jednym z takich wydarzeń był zorganizowany przez Limanowski Dom Kultury XVI Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości.

            W Turnieju, który odbył się 9 listopada 2022 r. wzięło udział 48 uczestników w dwóch kategoriach: Młodzik (do lat 12) i Open (bez ograniczeń wiekowych).

            Uczniowie naszej szkoły licznie zasilili szeregi szachistów z terenu miasta Limanowa i powiatu limanowskiego.

            Zacięte i emocjonujące rozgrywki zakończyły się dla naszych uczniów potrójnym sukcesem -  zdobyli indywidualnie 3 Puchary. W kategorii Młodzik w grupie chłopców II miejsce zdobył Dominik Franczak, a w grupie dziewcząt – III miejsce Marlena Król. W kategorii Open miejsce na podium wywalczył Konrad Małucha (III miejsce).

            Siedmiu z pozostałych uczniów znalazło się wśród dziesięciu najlepszych.

            Puchary, dyplomy, bony oraz nagrody rzeczowe wręczyli uczestnikom: p.Ryszard Ewert – sędzia Turnieju, p.Władysław Bieda - burmistrz, p.Urszula Nowogórska – poseł na Sejm, p.Jolanta Juszkiewicz - przewodnicząca Rady Miasta i p.Wiesław Wojcieszak w imieniu LDK. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na zakończenie sesji Rady Miasta.

            Dla wszystkich naszych szachistów dzień był pełen przeżyć i mocnych wrażeń, a najmłodsi zdobyli nowe, ciekawe doświadczenie.

            Zwycięzcom gratulujemy sukcesów a wszystkim życzymy dalszego zapału w szachowej grze i wielu wygranych w kolejnych turniejach!

            Barbara Frączek

             opiekun koła szachowego

        • Gminne Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców
          • Gminne Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców

          •      W dniu 15 listopada 2022r.  nasza szkoła była gospodarzem Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów była Gmina Limanowa.

            W zawodach wzięły udział reprezentacje:  

            Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie,

            Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Konstytucji 3 maja  w Męcinie,

            Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi.

            Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie

            Ostatecznie w klasyfikacji końcowej, po emocjonujących meczach, w kategorii chłopców:

            1. miejsce SP Nr 1 w Męcinie,

            2. miejsce SP nr 2 w Starej Wsi,

            3. miejsce SP Nr 2 w Męcinie,

            4. miejsce SP Nr 1 w Siekierczynie.

            W kategorii dziewcząt:

            1. miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły,

            2. miejsce SP Nr 2 w Męcinie,

            3. miejsce SP Nr 1 w Męcinie,

            4. miejsce SP Nr 1 w Siekierczynie.

            Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy oraz sprzęt sportowy, który  wręczył Wójt Gminy Limanowa mgr Jan Skrzekut  wraz z Dyrektorem Szkoły mgr. Markiem Twarogiem. Wszystkim gratulujemy sukcesu, a  drużynom, reprezentującym naszą gminę w zawodach powiatowych,  życzymy dalszych sukcesów.

        • Narodowe Święto Niepodległości
          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości to dzień, który każdy Polak nosi w sercu. Tego dnia opowiadamy o dziedzictwie, które zostało wywalczone i przekazane kolejnym pokoleniom. To święto sprawia, że w codziennym zabieganiu zatrzymujemy się na chwilę i wspominamy naszych przodków walczących o naszą wolność.

            W naszej szkole święto to uczciliśmy dnia 10 listopada 2022 r. uroczystą akademią, przygotowaną przez uczniów szkolnej grupy teatralnej HYDRA wraz z opiekunem p. Wiolettą Kurek. Symboliczne scenki ukazały ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki o własne państwo. Część artystyczną uatrakcyjniły stroje ludowe charakterystyczne dla naszego regionu, a użyczone na tę okazję dzięki uprzejmości p. Agnieszki Pławeckiej - współzałożycielki zespołu regionalnego Starowiejski Hyr. Niezwykle ciepło przyjęto również występ naszych przedszkolaków, którzy zaprezentowali piosenki o tematyce patriotycznej.

            Po akademii przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz – światło pamięci pod pomnikiem, który został wzniesiony w hołdzie poległym w walce o naszą wolność.

            Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            „Jesteś Polakiem. Żyjesz w wolnej Polsce.

            Pamiętaj , że ta wolność została Ci dana w darze.

            Wszyscy, którzy walczyli o niepodległość– wywalczyli ją również dla Ciebie”.

            /ŻOŁNIERZ/

             

            „Kochani, tylko w waszych rękach mój los,. Zmieniajcie się, żeby Polska była Polską. Uleczcie mnie, lecząc siebie. Leczcie swe wady, zmieniajcie świat…
             póki czas, póki czas, póki czas…”.

            /POLSKA/

            *fragmenty scenariusza programu artystycznego

            Wioletta Kurek

          • Wycieczka na cmentarz.

          • 28 października, tuż przed Świętem Zmarłych, uczniowie klasy III wraz z wychowawcą wybrali się na cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, usytuowany na górze Golców. Po dotarciu na miejsce, dzieci poznały historię powstania cmentarza. Wysłuchały także opowiadania o Bitwie pod Limanową stoczonej w dniach 2 – 12 grudnia 1914 r. pomiędzy wojskami austro-węgierskimi a rosyjskimi. Na zabytkowym cmentarzu dzieci zapaliły przyniesione z domu znicze.

          • Zbiórka karmy dla zwierząt z okazji Dnia Kundelka

          • Z okazji Dnia Kundelka, który był obchodzony dnia 25 października, nasza szkoła wzięła udział w wyzwaniu zbiórki karmy dla zwierząt  #wyzwanieDzienKundelka organizowanym przez @JA.nauczycielka. W ciągu kilku dni udało się zebrać prawie 22 kg suchej karmy oraz 13 kg karmy mokrej. Uczestnicy przynosili także akcesoria takie jak koce, miski oraz zabawki i gryzaki. Zbiórka została przeznaczona dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu, gdzie nadal czekają czworonogi, aby zostać przyjęte do nowego, pełnego serca domu. Do akcji przyłączyło się ponad 50 dzieci z naszej szkoły, w tym najliczniej dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dzieci za udział w akcji dzieci otrzymały dyplomy uznania. Szkoła otrzymała także dyplom z podziękowania ze schroniska, post można zobaczyć na stronie schroniska na FB. Bardzo dziękujęmy za pomoc! Pamiętajmy, że warto pomagać, szczególnie tym, którzy są całkowicie zdani na człowieka. 

            A. Pazdur

          • VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”

          •  Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta” jest tradycją  ZSTiO w Limanowej. My, jako szkoła, bierzemy w nim udział kolejny raz. Tegoroczna, VII edycja, odbyła się 25 października 2022 roku. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII szkół powiatu limanowskiego.
            Oceny recytacji dokonało jury w składzie: kierownik filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Paulina Ablewicz,  s. Barbara Jezierska – nauczyciel katecheta w ZSTiO oraz Ilona Machowicz- Jurowicz – nauczyciel  polonista w ZSTiO.
            Naszą szkołę reprezentowała jedna uczennica, Martyna Ślazyk, z klasy VIII. Przygotowała fragmenty tekstu „Myśląc Ojczyzna…”. To bardzo trudny tekst i Martynie należą się duże brawa za solidną pracę i chęci. Niestety, nagrody nie udało się uzyskać, ale poziom recytacji był naprawdę wysoki.
            Nagrody uczestnikom i laureatom wręczyli Dyrektor Wydziału Edukacji  Powiatu Limanowskiego Artur Krzak oraz Dyrektor ZSTiO Stanisław Wąsik.
            Przy okazji warto przypomnieć, że warto brać udział w organizowanych konkursach, również szkolnych. Nie zawsze uzyskamy nagrodę za ciężką pracę, ale mamy szansę sprawdzić nasze możliwości, doskonalić umiejętności czy rozwijać zainteresowania.
                                                                              D. Sewielska
             

        • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

          •          W dniu 4 listopada 2022 r.  nasza szkoła była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był ZPO - Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Limanowa oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi Gmina Limanowa.

            Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów dziewcząt oraz 4 zespoły chłopców.

             Dziewczęta:

            SP nr 2 Stara Wieś

            SP nr 2 Męcina

            SP nr 2 Lubomierz

            SP Niedźwiedź

            ZSP1 Kasina Wielka

            ZPO Mszana Dolna

            Chłopcy:

            SP nr 2 Stara Wieś

            ZSP 1 Kasinka Mała

            SP nr 2 Kasina Wielka

            ZPO Mszana Dolna

             

            W wyniku odprawy z opiekunami i losowania ustalono kolejność rozgrywania meczy w kat. chłopców w dwóch grupach, a w kat. dziewcząt i „systemem każdy z każdym”.

            Ostatecznie w klasyfikacji końcowej, po emocjonujących meczach, w kategorii chłopców:

            1. miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły w składzie:

            Szymon Biedroń

            Miłosz Chudy

            Bartłomiej Gawlik

            Krystian Gwiżdż

            Bartłomiej Mikołajczyk

            Kacper Pałka

            Kacper Włodarczyk

            Michał Włodarczyk

            Tomasz Wyżycki

             

            W kategorii dziewcząt:

            1. miejsce  ZSP 1 Kasina Wielka

            Reprezentacja, naszej szkoły, dziewcząt w składzie:

            Zofia Abram

            Amelia Franczak

            Monika Górka

            Aleksandra Kędroń

            Martyna Ślazyk

             uzyskała 5 miejsce.

            Awans do zawodów wojewódzkich zdobyła drużyna dziewcząt ZSP 1 KASINA WIELKA Opiekunem zespołu dziewcząt jest Pan mgr Bogdan Wojciechowski oraz drużyna chłopców - SP 2 STARA WIEŚ. Opiekunem zespołu chłopców jest Pani mgr Wiesława Boruta Zawody wojewódzkie odbędą się 30.11.2022 dla dziewcząt, a 01.12.2022 dla chłopców w Nowym Targu. Wszystkim gratulujemy sukcesu, a  zwycięskim drużynom, reprezentującym nasz powiat w zawodach wojewódzkich,  dalszych sukcesów.

          • Makieta średniowiecznego grodu

          • Uczniowie klasy II b na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej wykonali przepiękne makiety średniowiecznych grodów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

                                                                                                                                              M. Banach

          • Kopalnia Soli w Bochni i Zamek w Nowym Wiśniczu

          •  

            4 listopada uczniowie klas Ib, IIa i IIb wraz z wychowawczyniami  byli na całodniowej  wycieczce w Kopalni Soli w Bochni oraz na Zamku w Nowym Wiśniczu.  Była to podróż w przeszłość, do czasów Bolesława Wstydliwego i Księżnej Kingi, rozpoczynająca się zjazdem szybem i prowadząca przez podziemne korytarze oraz piękne solne kaplice. Historię kopalni oraz wiele anegdot związanych z wydobywaniem w Bochni soli opowiedział dzieciom przewodnik oraz żupnicy genueńscy, duch mnicha cystersa i pracujący górnicy. Z pewnością wielką atrakcją dla uczniów  okazał się zjazd szybem górniczym Campi na głębokość 250 m. oraz przejazd podziemną kolejką. Ważnym punktem w czasie wycieczki było także zwiedzanie kaplicy św. Kingi. W Komorze Ważyn był czas na odpoczynek i relaks. Pobyt w kopalni dał dzieciom okazję do wesołej zabawy i relaksu w leczniczym mikroklimacie komór solnych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Oprowadzał nas po nim pan przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał historię tego miejsca. Wszyscy przemierzali kolejne sale, podziwiając stare obrazy, gobeliny, meble. Najciekawszą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie Bastionu VR. Jest to prezentacja  z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus to swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Widzieliśmy  jego wnętrza i życie mieszkańców. To było niesamowite przeżycie. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

             

        • "Pojedziemy w cudny kraj z Marią Konopnicką"
          • "Pojedziemy w cudny kraj z Marią Konopnicką"

          •       W 2022 roku obchodzimy 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej. W związku z tym wydarzeniem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi uroczyście podsumowano półroczny projekt: ,,Pojedziemy w cudny kraj z Marią Konopnicką” w ramach programu Partnerstwo dla Książki. Projekt miał charakter międzypokoleniowy i adresowany był do uczniów szkół podstawowych i seniorów.

                 Na uroczystym podsumowaniu 19 października 2022 roku obecni byli dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy Limanowa, nauczyciele, seniorzy i uczniowie, w tym również klasa 6 z naszej szkoły wraz z wychowawcą p. Wiolettą Kurek i panem dyrektorem Markiem Twarogiem na czele.

                Podczas spotkania przybliżono cele i przebieg realizacji projektu. Przybyły również wójt Jan Skrzekut podkreślił rolę poetki w historii literatury polskiej oraz uniwersalne przesłanie zawarte w jej utworach. Następnie na scenie wystąpili laureaci konkursu recytatorskiego, w którym udział brali również nasi uczniowie.

                 Na zakończenie spotkania przed zgromadzonymi wystąpili zaproszeni aktorzy - Ewa Brajner - Leonowicz i Wojciech Leonowicz, którzy w okresie wakacyjnym prowadzili warsztaty aktorskie dla dzieci i młodzieży we wszystkich bibliotekach.

                                                                                                                                                                                 W.Kurek

        • Nici babiego lata
          • Nici babiego lata

          •  

             Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas. Nie brakuje więc okazji, by dać upust  swoim plastycznym zdolnościom. Podczas zajęć wykonano prace pt.„Nici babiego lata”, inspirując się wierszem Beaty Formy.

            A oto, jak twórczo bywa w naszej szkolnej świetlicy :)

             

            Lato odchodzi,
            liście spadają,
            w piękne dywany
            się układają.

            Snują się nici
            babiego lata.
            Pająk pajęczynę
            pracowicie splata.

            Ostatnie grzeją
            słońca promienie.
            Drzewa na ziemię
            rzucają cienie.

            Zachowaj w myśli
            o ciepłym lecie,
            na czas gdy przyjdą
            mróz i zamiecie.

                                                                                             /B. Forma/

                                                                                                                                                                                           W. Kurek

        • "Piękna nasza gmina cała" - podsumowanie konkursu literackiego
          • "Piękna nasza gmina cała" - podsumowanie konkursu literackiego

          •      W czwartek 15 września w Bibliotece w Pisarzowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Gminnym Konkursie Literackim pt.: ,,Piękna nasza gmina cała”, zorganizowanym z okazji 30. rocznicy powstania Gminy Limanowa.

               „Nadesłane na konkurs teksty łączyły w sobie historię, tradycję, kulturę, zabytki, religię z wyobraźnią i kreatywnością twórców. Ukazywały dziedzictwo kulturalne regionu i wiarę naszych ojców. Opiewały piękno limanowskiego krajobrazu i walory turystyczne. Najmłodsi uczestnicy zachwycili pomysłowością i niebanalnym podejściem do tematu”- jak powiedzieli o ujęciu tematycznym nadesłanych prac organizatorzy konkursu.

                  Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Kita - kl.5 ( przyg. - p. Dorota Sewielska), Dawid Franczak i Fryderyk Pachut - kl.6 (przyg. - p. Wioletta Kurek) i to oni właśnie zajęli zaszczytne miejsca na konkursowym podium.

            I  miejsce – Fryderyk Pachut za opowiadanie „Podróż w czasie”.

            II miejsce – Zuzanna Kita za wiersz „Tam na wzgórzu”.

            III miejsce – Dawid Franczak za opowiadanie pt. „Skarb mojego dziadka”.

                Mamy nadzieję, że nasi utalentowani literacko uczniowie w dalszym ciągu będą się rozwijać i zdobywać kolejne laury.

             

             

            Wszystkie nagrodzone utwory są dostępne na stronie

            Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi

            http://www.starawies.naszabiblioteka.com/n,z-duma-podsumowujemy-konkurs-literacki-i-prezentujemy-jego-laureatow-ile-uczestnikow-tyle-spojrzen-na-gmine-limanowa

                                                                                                                                                                                                                         W. Kurek

        • Zapalenie zniczy na wojskowym cmentarzu na Golcowie
          • Zapalenie zniczy na wojskowym cmentarzu na Golcowie

          •        W czwartek 27 października uczniowie klasy VIII pod opieką pani Wiesławy Boruty odwiedzili wojenny cmentarz na Golcowie, aby zapalić znicze.

             W tym okresie szczególnie należy pamiętać o naszych bliskich, których nie ma wśród nas oraz o tych, którzy zapisali się w historii, mając znaczny wpływ na losy naszej Ojczyzny.

        • Podziękowania Pani Halinie Opoce
          • Podziękowania Pani Halinie Opoce

          •        27 października  2022 r. podziękowaliśmy za długoletnią pracę Pani Halinie Opoce, która z dniem 1 listopada odchodzi na zasłużoną emeryturę.
            W imieniu całej społeczności uczniowskiej wyraziliśmy więc słowa wdzięczności  za te piękne lata współpracy, poświęcenia i oddania. Trud włożony w pracę w naszej szkole  pozostanie w naszej pamięci na długo. Zapewniliśmy również, że będzie u nas zawsze mile widzianym gościem.

            Życzymy szczęścia i dużo pomyślności!!!

        • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców
          • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców

          •       W dniu 25 października 2022 r.  nasza szkoła była gospodarzem Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów była Gmina Limanowa.

            W zawodach wzięły udział reprezentacje:  

            Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie,

            Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Konstytucji 3 maja  w Męcinie,

            Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi.

            Ostatecznie w klasyfikacji końcowej, po emocjonujących meczach, w kategorii chłopców:

            1. miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły,

            2. miejsce SP Nr 1 w Męcinie,

            3. miejsce SP Nr 2 w Męcinie.

            W kategorii dziewcząt:

            1. miejsce  SP Nr 2 w Starej Wsi,

            2. miejsce SP Nr 2 w Męcinie

            3. miejsce SP Nr 1 w Męcinie

            Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy oraz sprzęt sportowy, który  wręczył Wójt Gminy Limanowa mgr Jan Skrzekut  wraz z Dyrektorem Szkoły mgr. Markiem Twarogiem. Wszystkim gratulujemy sukcesu, a  drużynom, reprezentującym naszą gminę w zawodach powiatowych,  dalszych sukcesów.

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

          •          W dniu 29.09.2022 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka, której organizatorem był Samorząd Uczniowski. Już od progu drzwi szkolnych dało się słyszeć dźwięki dobrej muzyki. Podczas zabawy można było spróbować pyszności, które przygotowali sami uczniowie. Wspólnymi zabawami obchodziliśmy Dzień Chłopaka.