• Dzień warzyw w klasach drugich

          • Klasy drugie w zeszyłm tygodniu zorganizowały dzień owoców, tym razem dołączyły do tego warzywa. Najpierw podczas lekcji uczniowie gromadzili odpowiednie słownictwo które służyło do opisu warzyw, poznawali budowę warzyw oraz ich części jadalne. Następnie z przyniesionych warzyw powstały różne ludziki wykonane samodzielnie wg. pomysłów dzieci. Dużym powodzeniem cieszyła się także postać słonia, który był bohaterem czytanego wcześniej opowiadania. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu, obok sali klasy 2b. 

            A. Pazdur

          • Zwiedzanie stałych wystaw w Muzeum Ziemi Limanowskiej.

          • Nowa galeria Zwiedzanie stałych wystaw w Muzeum Ziemi Limanowskiej. została dodana do albumu fotograficznego

            17 X 2023 r. uczniowie klas 2a, 2b i 3a wraz z wychowawczyniami zwiedzili Muzeum Ziemi Limanowskiej. Na początku poznali historię powstania miasta Limanowa. Następnie wraz z paniami przewodniczkami zwiedzili stałe wystawy muzeum: „HISTORIA W DEWIZCE ZAPISANA”, „ŚWIAT DAWNEJ APTEKI NA POLSKO-SŁOWACKIM POGRANICZU", „CHCIEJMY POLSKI, A BĘDZIE! - MINISTER JÓZEF BECK", „LIMANOWA I KIEŻMARK – MAGDEBURSKIE MIASTA NA POLSKO-SŁOWACKIM SZLAKU HANDLOWYM”, „POLSKO-SŁOWACKIE BRATERSTWO BRONI - BITWA LIMANOWSKA 1914”.

                                                                                                                                                                          J. Ciagło

          • "Dzień drzewa"

          • Nowa galeria "Dzień drzewa" została dodana do albumu fotograficznego

            10 października obchodzimy „Światowy Dzień Drzewa”. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew, której celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej. Uczniowie klas 1-3 czynnie wzięli udział w sadzeniu drzew wokół naszej szkoły. W tym roku posadziliśmy sadzonki buków.

            Celem święta jest zachęcenie do sadzenia i ochrony drzew, a także promowania codziennych nawyków w oparciu o bardziej ekologiczne działania. O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Drzewa są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen oraz dostarczają cennego surowca.

                                                                                                                                                             J. Ciągło

          • Dni "Sztuki zdrowego żywienia" w klasach 1-3

          • W minionym tygodniu w klasach 1-3 wychowawczynie zrogranizowały dni promujące jedzenie owoców, pod hasłem "Sztuka zdrowego żywienia". Połączenie edukacji przyrodczniej, społecznej i plastycznej okazało się bardzo smakowite, przyjemne i dały dzieciom wiele radości. Wszycy wzięli udział w tym przedsięwzięciu z wielkim zaangażowaniem. Mianowicie, uczniowie mogli wyrazić swoje upodobania za pomocą strojów, przyniesienia  ulubionych owócw, które posłużyły do ułożenia kompozycji i rysowania "martwej natury". Oczywiście wszyskie owoce zostały później zjedzone ze smakiem! 

            A. Pazdur

          • Wycieczka klas drugich do Starego Sącza

          •  

            Korzystając z jeszcze ładnej, jesiennej pogody, klasa 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Starego Sącza. Uczniowie odwiedzili zabudowania klasztoru Klarysek, Ołtarz Papieski wraz z muzem dowiadując się wielu ciekawostek związanych z tymi miejscami i ich historią. Celem wycieczki był także spacer na Miejską Górę, gdzie znajduję się "ścieżka w koronie drzew", z której rozpościera się piękny widok na Stary Sącz,
            a obcowanie z naturą sprawia, że każdy czuje się jego częścią. Wycieczka ta zakończyła się wizytą
            w Enklawie Przyrodniczej Bobrowisko, gdzie swe żeremia budują bobry. Warto zwiedzać pobliskie okolice
            i poznawać ich bogactwo kulturowe i przyrodnicze!

                                                                                                                                                                            A.Pazdur

          • Piękna i Bestia

          • 11 października klasa 3b wraz z panią Marzeną Banach wybrała się do Limanowskiego Domu Kultury na spektakl  muzyczny pt. „ Piękna i Bestia” przygotowany przez Teatr Polski Europa z Łodzi. Spektakl uczył młodych widzów, że zawsze warto wierzyć w swoje marzenia oraz wytrwale, małymi krokami je realizować. Zwracał również uwagę na to, aby nie oceniać nikogo po wyglądzie, bo ten często bywa mylący. Nie bogactwo jest najważniejsze, lecz to, co każdy z nas ma w sercu…

            Ta godzinna wyprawa w świat bajki wywołała u większości niesamowite przeżycia.

                                                                                                                                                M. Banach

        • Piękne miasto Wrocław
          • Piękne miasto Wrocław

          • W dniach 10 – 11 października 50 uczniów naszej szkoły miało okazję przekonać się, jak pięknym miastem jest Wrocław. Wycieczka nasza odbyła się w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

            Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, gdy większość uczniów jeszcze spała. Kiedy już się rozjaśniło, z niepokojem patrzyliśmy w niebo, jakbyśmy mogli w ten sposób rozpędzić dość ciemne chmury. Okazało się, że niepotrzebnie się martwiliśmy. Trochę pokropił nas deszcz pierwszego dnia, ale w kolejnym dniu pogoda była słoneczna i ciepła, idealna na spacery po mieście.

            O Wrocławiu opowiadał nam przesympatyczny przewodnik. Zabrał nas na wycieczkę, podczas której zobaczyliśmy m.in.:Stare Miasto z kolorowymi kamienicami, późnogotycki Ratusz, Plac Solny z targiem kwiatowym, Stare Jatki z pracowniami najlepszych wrocławskich artystów oraz najstarszą część Wrocławia – Ostrów Tumski z Katedrą i mostem „miłości”. Sporo radości dawało uczniom szukanie i fotografowanie słynnych wrocławskich krasnali.

            Uczniom bardzo podobała się również Panorama Racławicka. Mimo zmęczenia z zaciekawieniem oglądali  olbrzymi obraz o wymiarach 15 × 114 m, którego pomysłodawcą był  lwowski malarz Jan Styka, słuchali informacji o malarzach tworzących dzieło, poznawali historię bitwy.

             Wszyscy z niecierpliwośćią czekali na dojazd do hotelu. Czekały tam na nas piękne pokoje, wygodne łóżka i pyszne jedzenie. (część informacji o naszym zachowaniu w tym miejscu opiekunowie przemilczą).

            Po prawie przespanej nocy:) (niech każdy wyobrazi sobie, jak mogło być  naprawdę), czekał nas drugi aktywny dzień. Odwiedziliśmy wrocławskie zoo – najstarszy i największy ogród zoologiczny w Polsce. Wszystkim bardzo podobało się Afrykarium, gdzie prezentowana jest fauna i flora tego kontynentu. Ostatnim punktem była wizyta w Hydropolis, czyli multimedialnym centrum wiedzy o wodzie.

            W każdym miejscu wykonaliśmy sobie wspólne fotografie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, ze sporą ilością pamiątek z wycieczki, udaliśmy się w drogę powrotną.

            Nasza wycieczka nie byłaby tak udana, gdyby nie Biuro Podróży KROCZEK. Każdy punkt programu był przemyślany, dostosowano do niego odpowiednią ilość czasu. Nie biegaliśmy, by zdążyć na czas. Nie mieliśmy też czasu, by nawet pomyśleć o nudzie, bo wszystko pięknie zostało do siebie dopasowane. Dzięki Pani Dorocie, która była pilotem naszej wycieczki, nie tylko poznaliśmy wiele ciekawostek w czasie drogi, ale również czuliśmy się zaopiekowani. To Pani Dorota szukała naszych zostawionych gdzieś kurtek, a nawet zgubionych pieniedzy czy telefonu (tak, tak, przez nieuwagę niektórych uczniów takie sytuacje też, niestety, nam się przydarzyły), a mimo to wciąż była uśmiechnięta i życzliwa. Bardzo dziękujemy firmie KUL – TUR za piękny i wygodny autobus oraz kierowcy, Panu Marcinowi – za  to, że bezpiecznie nas wiózł, słuchał naszych chichotów, śpiewu …, a mimo to nie narzekał.

            Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. A piękny Wrocław zostanie nie tylko w naszej pamięci, ale też na setkach wykonanych wtedy zdjęć.

            Opiekunami grupy były wychowawczynie klas IV – VII - Dorota Sewielska, Marzena Piórkowska, Małgorzata Opiela, Wioletta Kurek.

        • Ognisko integracyjne uczniów klasy siódmej
          • Ognisko integracyjne uczniów klasy siódmej

          • 3 października odbyło się ognisko integracyjne uczniów klasy 7. Pogoda  sprzyjała, więc  korzystając |z uroków pięknej złotej jesieni, uczniowie wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Kurek wybrali  się na pobliski Golców, by tam spędzić miło czas przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, jabłek i słodkich pianek. Nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych, które pozwoliły jeszcze lepiej się poznać zwłaszcza, że w tym roku szkolnym do klasy przybyło dwóch nowych uczniów.

            Ta wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości. Można było podziwiać urokliwe widoki na tle leśnego krajobrazu. Rozmowy podczas marszu, podział obowiązków podczas organizacji ogniska, stały się podstawą do jeszcze lepszej integracji zespołu klasowego. Wspólnie spędzony czas bardzo szybko minął, aż żal było wracać.

            Szczególne podziękowania należą się tym, którzy przygotowali palenisko: Fryderykowi, Mateuszowi, Pawłowi i Michałowi.

            W. Kurek

             

        • Wielki Odpust Maryjny w Limanowej
          • Wielki Odpust Maryjny w Limanowej

          • Tegoroczna oktawa odpustowa w limanowskiej parafii była wyjątkowa, gdyż wypadała w roku 40. rocznicy rekoronacji cudownej figury Piety Limanowskiej. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 22 czerwca 1983 roku na krakowskich Błoniach, podczas Mszy św. sprawowanej przez Ojca św. Jana Pawła II, w trakcie jego II pielgrzymki do Ojczyzny.

            19 września uczniowie klas 4-7 wraz z wychowawcami i Dyrekcją, włączając się w uroczystości odpustowe, pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, by zawierzyć swoje życie Maryi. Uroczysty charakter wydarzenia dodatkowo podkreśliły nasze odświętne stroje, obecność pocztu sztandarowego, licznie zgromadzeni wokół Piety Limanowskiej ministranci (w tym także uczniowie naszej szkoły). 

            Tego dnia nasza społeczność szkolna przybyła do stóp Pani Limanowskiej, by wyrazić wdzięczność za wszelkie łaski. Dziękujemy również naszemu księdzu katechecie – Robertowi Dudzie za duchowe przewodnictwo
            i piękną oprawę Mszy Świętej.

            W. Kurek

        • "NARODOWE CZYTANIE" finałem "Maratonu Czytelniczego"
          • "NARODOWE CZYTANIE" finałem "Maratonu Czytelniczego"

          • Od marca trwały gminne eliminacje konkursu „Maraton Czytelniczy”,
            w którym trzy pierwsze miejsca kwalifikowały do kolejnego etapu konkursowych zmagań. I tak  majowym finale konkursu najlepsi 
            w sztuce słowa czytanego z całego powiatu limanowskiego wzięli udział w kolejnej potyczce, by wyłonić zwycięzcę. Byliśmy niezwykle dumni z faktu, że laureatem I miejsca  w tym konkursie został uczeń naszej szkoły – Fryderyk Pachut.  Główną nagrodą zaś był udział w akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP - „Narodowe Czytanie”.

            Po wakacyjnej przerwie /8 września/ w Parku im. Małachowskich w Dobrej zainaugurowano dwunastą edycję akcji „Narodowe Czytanie”. Udział w niej wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu, ludzie kultury, bibliotekarze, muzycy oraz młodzież. 

            Tegoroczna odsłona "Narodowego Czytania" była okazją do przypomnienia historii Polski w oparciu o losy bohaterów powieści ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Podczas tego wydarzenia trójka laureatów konkursu czytelniczego mogła skonfrontować swoje umiejętności przed naprawdę dużym gremium. W rolę zaś jednego z narratorów wcieliła się nasza polonistka pani Wioletta Kurek, która jednocześnie była autorką scenariusza tegorocznego powiatowego „Narodowego Czytania” oraz koordynatorką akcji .

            Dialogi uczestników przeplatane były muzyką w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobrej. Przedstawiciel naszej szkoły – Fryderyk miał więc okazję zaprezentować również swój talent muzyczny, ilustrując jedną ze scen grą na ksylofonie.

            Gratulujemy Fryderykowi tak wspaniałej literackiej przygody i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy 😊.

            *Honorowy Patronat nad akcją objęli: Starosta Limanowski i Burmistrz Miasta Limanowa*

            W. Kurek

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

          • Nowa galeria Święto Pieczonego Ziemniaka została dodana do albumu fotograficznego

            W piękny, październikowy dzień dzieci z klas 1-3 postanowili wraz ze swoimi wychowawczyniami uczcić „Święto pieczonego ziemniaka”. Uczniowie  szybkim krokiem zmierzali na plac przy szkole,  gdzie czekali już rodzice: p. Karolina Bawełkiewicz, p. Aneta Łyszczarz, p. Katarzyna Małucha, p. Helena Sajdak, p. Bożena Ptaszek, p. Anna Włodarczyk, p. Sylwester Florek przygotowujący ognisko. Na początku  wspólnego spotkania dzieci poznały historię wędrówki ziemniaka do Polski, a także tego, jak to się stało, że ziemniaki możemy piec w ognisku. Następnie rodzice wrzucili przyniesione przez dzieci ziemniaki do pieczenia, a kiełbaski na ruszt.  

            W oczekiwaniu na upieczone ziemniaki i kiełbaski uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych, zabawie na szkolnym placu zabaw, malowaniu kredą na chodniku.  Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim zebranym. Pieczone ziemniaki i kiełbaski z ogniska smakowały, jak z najlepszej kuchni świata.  Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu tego szczególnego dnia.  Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości  i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

                                                                                                                                     Wychowawczynie klas 1-3

          • Zwiedzenie wystawy poświęconej malarstwu i rzeźbie ludowego artysty z Zalesia Piotra Kwita

          • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zobaczyli wystawę prac ludowego artysty z Zalesia P. Piotra Kwita, zwanego również „Ptasznikiem z Zalesia”.  

            Dla Piotra Kwita – człowieka, ptaki były przyjaciółmi, a on był ich opiekunem. Od dziecka kochał zwierzęta - stawał nawet w ich obronie. Z relacji osób znających artystę wynika, że w czasie okupacji niemieckiej chronił zwierzęta gospodarskie przed przymusowym kontyngentem i ukrywał się z nimi w lasach. Przypłacił to utratą zdrowia. Kwit przez całe życie dokarmiał ptaki i wydał na to dużo zarobionych pieniędzy. Artysta - na co dzień pracujący jako organista - był głęboko religijny, a ptaki były jego radością. Mawiał: "ptaki przylatują do mnie jak do Świętego Franciszka”. Kiedy otaczająca go rzeczywistość społeczna i polityczna była pomyślniejsza, malował lub rzeźbił ptaki. Obraz „Ptaki” z 1954 roku. Znaczna większość pozostałych obrazów i rzeźb ptaków powstała w okresie po wyborze św. Jana Pawła II na papieża.

                                                                                                                                                 wychowawcy klas 1-3

          • "Kot w Butach" -przedstawienie teatralne w LDK

          • Nowa galeria "Kot w Butach" -przedstawienie teatralne w LDK została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie klas 1a, 2a, 2b i 3a w dniu 05 października 2023 r. obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Kot w butach” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego w Krakowie.

            Wszystkie dzieci dobrze znają bajkę o przygodach pomysłowego i sprytnego kota, ale i tak z wielkim zaangażowaniem i uwagą śledzili kolejne sceny pięknego spektaklu.

          • Próbna ewakuacja

          • Nowa galeria Próbna ewakuacja została dodana do albumu fotograficznego

            26 września 2023 r. odbyła próbna ewakuacja w naszej szkole.

            Po sygnale dźwiękowym w postaci - 3 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Akcję ewakuacyjną przeprowadził p. Dyrektor M. Twaróg wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie.

            Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu - 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji.

            Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

            Podkreślam, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

                                                                                                                                                                  J. Ciągło

             

             

        • LEKCJA GEOGRAFII
          • LEKCJA GEOGRAFII

          • W czwartek 5 października uczniowie naszej szkoły odbyli fascynującą podróż do Indii w ramach cyklicznych „Spotkań z podróżnikiem”. Przewodnikiem tej wyprawy był pan Dariusz Rochecki z grupy „trzask.pl”.                                                                                                                                      

            Dzięki opowieściom Pana  Dariusza mieliśmy możliwość wtopienia  się w tłumy przechodniów codziennie zalewających największe miasta Indii, odwiedziliśmy duchową stolicę Indii – Waranasi,  Złotą Świątynie Sikhów w Amritsarze,  spędziliśmy kilka chwil  w świątyni Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur, odbyliśmy  podróż po Gangesie – świętej rzece milionów hindusów, podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi, zobaczyliśmy przedziwne pałace, jak i  dzielnice nędzy.                                                                                                                             Przewodnik podkreślał, że ważnym aspektem  rzeczywistości tej części świata jest religia oraz różne obyczaje i wierzenia.  I tak nieodłącznym elementem indyjskiej wiary, życia i codzienności są m.in. tzw. święte krowy, które mogą swobodnie poruszać się po ulicach miast,  sati- rytualne samospalenia, czy przynależność do kast.                                                                                                                           Uczniowie mogli osobiście przymierzyć sari – typowy strój kobiecy oraz dhoti – typowy strój męski.

                 Dziękujemy grupie ,,trzask.pl’’  za fantastyczną  i nietypową lekcję geografii i czekamy na kolejne spotkanie.

          • Wycieczka klasy IIIb

          • 29 września klasa III b pod opieką Marzeny Banach i Magdaleny Wnękowicz  wyruszyła  pod Krzyż Milenijny na Miejskiej Górze w Limanowej. Piękna pogoda, wspaniałe widoki  i wspólny piknik sprzyjały integracji zespołu klasowego.  Ważnymi punktami wycieczki były również wspólne  lody oraz pobyt w   kompleksie rekreacyjnym  zmodernizowanego Parku Miejskiego. Pogoda nam dopisała i humory też.

                                                                                                                                            M. Banach

             

             

        • Dzień Owoców
          • Dzień Owoców

          • 28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Owoców. Z tej okazji koordynator SPZ wraz z uczniami przygotował kilka działań zachęcających całą społeczność szkolną do spożywania przekąsek w  postaci świeżych owoców. Była  pyszna sałatka owocowa  z jogurtem i cynamonem, konkurs  ,,Owocowe zagadki” oraz pokaz owocowej mody. Z kolei na zajęciach świetlicowych dzieci uczestniczyły w owocowym karaoke i przygotowywały z papieru owoce 3D. Dzień owoców był doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć  uczniom o roli  tych produktów w naszej diecie.Korzyści z ich spożywania są ogromne, bo to podstawowe źródło witamin i składników mineralnych.

          • Spotkanie z policjantami

          • Nowa galeria Spotkanie z policjantami została dodana do albumu fotograficznego

            W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

            W ramach edukacji w tym kierunku 21 września 2023 r. odwiedzili naszą szkołę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej- st. sierż. Artur Olszak i mł. asp. Dawid Paruch. Spotkali się z uczniami klas 1-3. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

            Policjant rozmawiał  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca  .

            Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy Policji. Podczas pogadanki uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

            Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych Gości podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki.  Na zakończenie spotkania uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogli zwiedzić radiowóz.

            Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

                                                                                                                                    Wychowawczynie klas 1-3

             

          • Sprzątanie Świata

          • Nowa galeria Sprzątanie Świata została dodana do albumu fotograficznego

            Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

            15 września uczniowie klas I-III zaopatrzeni w worki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należ dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie. 

                                                                                                                                              Wychowawczynie klas 1-3