Relaks, humor i zabawa- tego potrzebowali uczniowie kl.7. Miło i przyjemnie spędzili czas w Jumpmanii Parku Trampolin w Nowym Sączu.
Aktualności
Wycieczka - trampoliny
- 27
Dzień Dziecka i Sportu
„Celem wszystkich szkół jest (…) nie tylko rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, lecz przede wszystkim uszlachetnienie serc i dusz.”
Ks. Stanisław Konarski
3 czerwca w naszej szkole przebiegał w atmosferze sportowej rywalizacji. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas 4 -7 uczestniczyli w grach i zabawach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Rolę sędziów pełnili wszyscy uczący, którzy tego dnia zamiast prowadzić zajęcia dydaktyczne, pełnili funkcję arbitrów.
W wyniku zaciętej rywalizacji w poszczególnych klasach wyłoniono zdobywców podium.
W klasie 4 zostali nimi:
1 miejsce: Bartosz Prędki
2 miejsce: Szymon Król
3 miejsce: Emilka Jamróz
W klasie 5:
1 miejsce: Oliwia Kulak
2 miejsce: Magdalena Łyszczarz
3 miejsce: Anna Koza
W klasie 6:
1 miejsce: Maksymilian Król
2 miejsce: Tymoteusz Zoń
3 miejsce: Cyprian Pietrucha
W klasie 7:
1 miejsce: Marcel Chudy
2 miejsce: Mateusz Prędki
3 miejsce: Fryderyk Pachut
Wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, natomiast wszyscy uczestnicy Dnia Sportu słodkim „ co nie co”…
78
Dzień Mamy i Taty
Nowa galeria Dzień Mamy i Taty została dodana do albumu fotograficznego
50Z okazji Święta Mamy i Taty każda z klas 1-3 przygotowała dla swoich rodziców programy artystyczne oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, przedstawieniami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały rodzicom za ich miłość, która zostaje jak światło na całe życie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie na wszystkie uroczystości, życzliwość i ciepłe słowa.
J. Ciągło, A. Pazdur, E. Daniel, B. Kuna, M. Banach
16
Kreatywne prace plastyczne- certyfikat klasy 2 A
Uczniowie klasy 2a zakończyli Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Kreatywne Prace Plastyczne" IV edycji, który trwał od października 2023 r. do maja 2024 r. Otrzymany certyfikat potwierdza wykonanie ośmiu prac różnymi technikami plastycznymi.
J. Ciągło
"Czytam z klasą" -certyfikat dla uczniów klasy 2a
Uczniowie klasy 2a uzyskali certyfikaty potwierdzające ukończenie modułów: I "Bądź dobry dla ludzi", II "Bądź dobry dla zwierząt" i modułu III "Bądź dobry dla roślin" Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki", Tym samym uzyskali certyfikat ukończenia Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego.
J. Ciągło
Podsumowanie VII Gminnego Konkursu Chemicznego
W dniu 28 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi odbył się VII Gminny Konkurs Chemiczny. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 30 uczniów z 10 szkół Gminy Limanowa. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Limanowa i odbywał się równolegle dla dwóch grup wiekowych – dla klas VII i VIII
W klasach VII zwycięzcami zostali:
-
I miejsce – Patrycja Czaja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, opiekun – mgr Jolanta Kordeczka,
-
II miejsce – Bartłomiej Biernat ze Szkoły Podstawowej nr 1 w im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, opiekun – mgr Jolanta Kordeczka,
-
III miejsce – Julia Biernat ze Szkoły Podstawowej nr 2 w im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi, opiekun – mgr Maria Wyżycka).
W klasach VIII zwycięzcami zostali:
-
I miejsce – Kacper Ryś ze Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej opiekun – mgr Grzegorz Długosz,
-
II miejsce – Szymon Marcisz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, opiekun – mgr Jolanta Kordeczka
-
III miejsce – Blanka Tokarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie, opiekun – mgr Katarzyna Pławecka
Dzięki hojności miejscowych sponsorów nagrodzeni zostali również wszyscy pozostali uczestnicy.
Honorowymi gośćmi byli: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej – Pani Edyta Król, Radna Gminy Limanowa Pani Iwona Wojak-Ćwik, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Joanna Krajewska-Pachut, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi – mgr Marek Twaróg. Wymienieni goście dokonali uroczystego wręczenia nagród i dyplomów. Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Pan Wojciech Korabik podsumowanie konkursu uwiecznił na fotografiach.
-
Spotkania ze sztuką
Zuzanna Kita, uczennica klasy VI, została laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”, którego ideą było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach, a zadaniem uczestników przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego. Do Fundacji PGE, organizatora konkursu, wpłynęło ponad 1000 wyjątkowych interpretacji obrazów polskich artystów, wśród nich praca Zuzi, którą można teraz podziwiać na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Zuzannie, która z wielkim zaangażowaniem podjęła wyzwanie, tworząc niepowtarzalną interpretację obrazu ,,Za chrustem”.
Uczennica otrzymała nagrodę indywidualną w postaci bonu Empik, a klasa, do której uczęszcza Zuzia, miała możliwość udziału w wycieczce do Muzeum Narodowego w Krakowie i uczestnictwa w lekcji muzealnej pt. ,, Czy woda jest niebieska, a jabłko okrągłe? O kolorach i kształtach w sztuce ‘’.
Organizator konkursu PGE - Polska Grupa Energetyczna jest mecenasem 25 instytucji kultury w całej Polsce, w tym Muzeum Narodowego w Krakowie. PGE wspiera kulturę, nie tylko poprzez mecenat wydarzeń i instytucji kulturalnych, ale przede wszystkim zachęcając wszystkich do kontaktu ze sztuką i obcowania z kulturą. W ramach swojej działalności kulturalnej szczególnie wspiera inicjatywy edukacyjne.
4
Makieta lasu
Uczniowie klasy 3b podczas zajęć z edukacji przyrodniczej poznali warstwy lasu. Na podstawie wiadomości zdobytych na lekcji wykonali w grupach przepiękne makiety lasu z uwzględnieniem poszczególnych warstw. Wykorzystali w swoich pracach naturalne elementy przyrodnicze, np. szyszki, mech, liście oraz trawy.
M. Banach
Wyjazd integracyjny do Krakowa
22 maja uczniowie klasy VI I IV uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Krakowa. Na początek odwiedzili najoryginalniejsze muzeum– Muzeum Iluzji. To unikalne miejsce, pełne ciekawych atrakcji, które zachwiało uczniowskimi zmysłami. W muzeum tym fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki, wynalazkami i klasycznymi łamigłówkami. Dodatkowo doświadczenia edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka: rysowanie światłem, tworzenie cieni i pokój do góry nogami. W Muzeum Iluzji wszystko można było dotykać, przesuwać, chwytać, samemu prowadzić doświadczenia i wyciągać wnioski. Następnie uczniowie przejechali autokarem do Nowej Huty i udali się na tor wrotkarski . Zajęcia ruchowe pozwoliły rozruszać kości. Na początek odbyły się zajęcia z instruktorem ,a później miało już tylko miejsce wrotkarskie szaleństwo z wyWrotkami i przeWrotkami. Wszyscy bawili się świetnie . Utraconą energię uczniowie odzyskiwali popijając soczki i musy owocowe firmy Tymbark, pozyskane przez uczennice klasy IV i jej rodziców.
Wyjazd okazał się dobrą formą spędzania czasu z kolegami i super alternatywą dla gier komputerowych.
36
Sukces naszej uczennicy w konkursie wiedzy o Janie Pawle II
23 maja 2024 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Męcinie XII GMINNY KONKURS O JANIE PAWLE II „Szukałem Was – idziemy za Tobą”.
W tym roku uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursie plastycznym (kat. IV – VI i VII – VIII) oraz w konkursie wiedzy (kat. IV – VIII).
Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice:
- w konkursie plastycznym Zuzanna Kita (kat. IV – VI) i Julia Biedroń (kat. VII – VIII)
- w konkursie wiedzy Anna Koza (kl. V) oraz Anna Bokowy (kl. VI)
Wszystkie prace plastyczne zostały wyeksponowane na dekoracji. Nam, oczywiście, najbardziej podobały się prace naszych dziewczyn:), ale tak naprawdę wszystkie były bardzo ładne. Konkurs wiedzy polegał na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych.
Uczennica klasy V – Anna Koza – zajęła w konkursie wiedzy o Janie Pawle II 3. miejsce. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Ania pracowała pod kierunkiem Pani Marzeny Piórkowskiej.
Reszta reprezentantek naszej szkoły otrzymała dyplomy za udział. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestniczkom konkursu. Dla nas wszystkie jesteście zwycięzcami.
1
Tydzień bibliotek w naszej szkole
W dniach 8 – 15 maja w bibliotekach w całej Polsce prowadzone były różne działania z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: „Biblioteka – miejsce na czasie”. My również przystąpiliśmy do tej akcji.
Dla uczniów klas I – VII przygotowane zostały różne zabawy, które miały na celu zainteresowanie uczniów czytaniem. Odbyły się następujące konkursy:
- Familiada czytelnicza,
- Tajemnice skrzynki,
- konkurs: Pożycz! Przeczytaj! Zachęć innych!
- konkurs na najładniejszą zakładkę do książki.
W dniu 21 maja przyszedł czas na wręczenie nagród dla uczniów, którzy w poszczególnych konkurencjach, zabawach, byli najlepsi. Dla wszystkich uczestników konkursu był słodki upominek, najlepsi na pamiątkę otrzymali np. zestawy długopisów, kubki, długopisy, notatniki, książki. Najważniejsze jednak w tych zabawach nie były nagrody, ale czytanie, bo przecież, powtarzając za Wisławą Szymborską, „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Organizator: D. Sewielska
Mój ulubiony bohater literacki - konkurs rozstrzygnięty
21 maja 2024 r. zostały rozdane nagrody dla dzieci z oddziałów przedszkolnych za udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony bohater literacki”
Na konkurs zgłoszonych zostało 19 prac z oddziałów od „a” do „e”. Jury konkursu, w którego skład wchodzili zarówno rodzice, jak i nauczyciele, wyłoniło najlepsze prace. Pod uwagę przy ocenie brana była pomysłowość, wkład pracy dziecka w przygotowaną pracę i samodzielność wykonania. To ważne, aby prace były naprawdę wykonane przez dziecko, bo tylko wtedy takie konkursy mają sens.
Nagrody dla uczestników i zwycięzców konkursu wręczył Pan Dyrektor oraz przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Natalia Łazarz. Każdy nagrodzony otrzymywał gromkie brawa od zgromadzonych przedszkolaków.
Nazwiska osób, których prace zostały nagrodzone:
I miejsce:
Laura Sromek – oddział przedszkolny 0 a
Gabriel Łyszczarz - oddział przedszkolny 0 b
Franciszek Biernat - oddział przedszkolny 0 c
Julia Bielska - oddział przedszkolny 0 d
Szymon Biernat - oddział przedszkolny 0 e
II miejsce:
Kacper Adamczyk - oddział przedszkolny 0 a
Filip Młynarczyk - oddział przedszkolny 0 b
Sebastian Biernat - oddział przedszkolny 0 c
Hanna Smaga - oddział przedszkolny 0 d
Karolina Filipiak - oddział przedszkolny 0 e
III miejsce:
Magdalena Gawlik - oddział przedszkolny 0 b
Amelia Włodarczyk - oddział przedszkolny 0 c
Zuzanna Włodarczyk - oddział przedszkolny 0 d
Julia Wyżycka - oddział przedszkolny 0 e
Nagrody w całości ufundowane zostały przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Każde dziecko mogło cieszyć się z przygotowanych upominków, a było ich niemało.
1
Wycieczka klasy 2a i 2b do Krakowa
Dnia 17 maja, klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztach na Wawelu. Zwiedzając z przewodnikiem Reprezentacyjne Komnaty Królewskie dzieci pod hasłem "Codzienne życie króla" dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat życia na dworze królewskim. Następnie udaliśmy się do Katedry Wawelskiej, gdzie znajdują się sarkofagi królów panujących na Wawelu, tam uczniowie dowiedzieli się co oznaczają wyrzeźbione na nich symbole, co oznacza litera K na wrotach, udało nam się także dostrzec płaskorzeźbę przedstawiającą patrona naszej szkoły Stanisława Konarskiego. Następnie zeszliśmy także do Krypt Wawelskich, gdzie oprócz królów Polski, pochowana jest para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy. Nie lada wyczynem było wyjście po wąskich drewnianych schodach i podziwianie Dzwonu Zygmunta, ale dotknięcie serca dzwonu z pewnością przyniesie nam szczęście. Obowiązkowym punktem była również Smocza Jama i podziwianie widoków ze Wzgórza Wawelskiego na Wisłę. Nasza wycieczka pokonała z Wawelu tzw. drogę królewską, na Rynku zobaczyliśmy najważniejsze zabytki jak Kościół Św. Wojciecha, Kościół Mariacki, Sukiennice. Uczniowie poznali różne ciekawostki, nie tylko te które znają z legend, ale również wiadomości historyczne na temat Krakowa i jego budowli. Tradycjnie uczniowie, (a być może przyszli studenci) mieli możliwość usiąć pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Po przerwie na pyszną pizzę kontynuowaliśmy naszą podróż przez ulicę Floriańską, przeszliśmy Bramę Floriańską i pod Barbakanem zakończyliśmy naszą wyprawę. Niestety brakło nam czasu aby zajrzeć do kościoła oo. Pijarów, gdzie znajduje się serce Staniława Konarskiego, ale może kiedyś... ponieważ jak wiemy Kraków to magiczne miasto, które swym urokiem, historią i symboliką potrawi wciągnąć niejednego podróżnika !
A. Pazdur
3424
Święta Majowe w przedszkolu
W ostatnim tygodniu kwietnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć o tematyce patriotycznej. Dzieci z młodszych grup poznały symbole narodowe, a ze starszych je utrwalały. Biało – czerwone prace plastyczne ozdobiły wszystkie sale przedszkolne.
30 kwietnia odbył się apel z okazji Majowych Świąt podczas którego dzieci odśpiewały hymn.
Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Budujmy na przeszłości
i uczmy się od przodków.
By przyszłość tworzyć mądrą
w Europy samym środku.
We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Akademię rozpoczęto uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. Podczas akademii przypomniano historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie dla Polski. Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja przypomina nam o wartościach takich jak patriotyzm, wolność i demokracja, zapisanych w tym ważnym dokumencie.
Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed wielu lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.
31
Koncert uczniów szkoły muzycznej
- 23
Podsumowanie III Gminnego Konkursu poświęconego pamięci Wincentego Gawrona
29 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie III Gminnego Konkursu poświęconego pamięci Wincentego Gawrona.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa,
Pan Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, Pan Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi II, Pani Krystyna Trzupek – dziennikarka, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi oraz Pani Katarzyna Małucha – przedstawicielka Rady Rodziców SP 2 w Starej Wsi.
Niewątpliwie najważniejszymi gośćmi na uroczystości byli uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie i nadesłali prace. Przyjechali wraz z opiekunami wspierającymi swoich wychowanków podczas tworzenia tekstów.
Podczas podsumowania konkursu, zgodnie z tradycją, przypomnieliśmy krótko postać Wincentego Gawrona i pokazaliśmy, jak miłość do swojej małej ojczyzny wyrażał ten człowiek na swoich witrażach, obrazach, w tekstach literackich i w swoim działaniu.
Konkurs poświęcony Gawronowi co roku ma inną formę. W bieżącym poprosiliśmy uczniów, by przyglądnęli się swojej małej ojczyźnie i o niej napisali, by opisali miejsca, bądź ludzi, bądź tradycje, które wyróżniają nas i o których warto pamiętać.
Na konkurs zgłoszonych zostało 16 prac z pięciu szkół.
Na przygotowanej dekoracji, oprócz kilku ważnych faktów z życia Wincentego Gawrona, wyeksponowane zostały krótkie fragmenty prac konkursowych, umieszczone zostały też fotografie ilustrujące to, o czym pisali uczniowie. Prace najczęściej podkreślały piękno naszego krajobrazu, opisywały okoliczne góry, ciszę, spokój, bezpieczeństwo. Były też prace o wybitnych ludziach, zwyczajach kultywowanych w naszym regionie oraz o zespołach regionalnych i działaniach kół gospodyń wiejskich. Każdy uczestnik konkursu mógł odnaleźć fragment swojego tekstu, ale też mógł zapoznać się z fragmentami prac innych uczestników.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Limanowa – Pana Jana Skrzekuta oraz Dyrektora SP nr 2 w Starej Wsi – Pana Marka Twaroga. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Nagrodzeni uczniowie:
kategoria IV – VI
I m. - Zuzanna Kita – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi
II m. - Aleksandra Kaleta – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie
III m. - Dominika Zychowicz – Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem
wyróżnienie - Dominika Giza – Szkoła Podstawowa w Młynnem
wyróżnienie - Natalia Kaleta - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie
kategoria VII - VIII
I m. - Oliwia Dutka - Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
II m. – Aleksandra Król - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi
III m. – Kinga Dziedzic - Szkoła Podstawowa w Młynnem
III m. - Julia Smoter - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie
Gratulujemy serdecznie wszystkim osobom nagrodzonym, ale tez wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów.
Koordynator konkursu: D. Sewielska
37
Dzień Ziemi 2024
- 9
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 7 przygotowali wystawę pt. ,,Zwierzęta zagrożone wyginięciem”, aby w ten sposób zwrócić uwagę oglądających na to ,że powinniśmy szczególnie o nie dbać. Organizacja ekologiczna WWF podaje, że w ciągu ostatnich lat populacja dzikich zwierząt na świecie zmniejszyła się o 68%, a powodem tego jest właśnie działalność człowieka- wylesianie, kłusownictwo, globalne ocieplenie.
Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród społeczności szkolnej. Zwiedzający zachwycali się pomysłem wykonania figur zwierząt z odpadów takich jak butelki plastikowe, zakrętki, worki foliowe, gazety itp.
Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok 2024/2025
Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok 2024/2025
- Abram Emilia
- Bednarczyk Dagmara
- Biel Kacper
- Biel Szymon
- Chudy Krystian
- Czamara Antoni
- Dutka Antoni
- Filipek Zuzanna
- Franczak Hanna
- Franczak Julian
- Górka Paweł
- Jamróz Filip
- Jasica Dawid
- Jaworska Kornelia
- Kamińska Blanka
- Kokot Helena
- Kowal Weronika
- Kuc Franciszek
- Kurek Aniela
- Majda Nadia
- Małucha Emilia
- Maślanka Łucja
- Musiał Marcel
- Pazdur Bartosz
- Plaskota Józef
- Stanisz Izabela
- Stanisz Laura
- Sukiennik Marlena
- Sus Bartłomiej
- Ślazyk Oskar
- Tokarczyk Fabian
- Tokarczyk Iza
- Tyrka Kacper
- Wojtas Michał
- Woźniak Marcelina
- Zagrodzka Antonina
Lista dzieci nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok 2024/2025
- Pająk Gabriela
- Pająk Wojciech
Lista uczniów
Lista uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2024/2025
- Łukasz Adamczyk
- Tymoteusz Biedroń
- Julia Biel
- Aleksander Biernat
- Antoni Biernat
- Szymon Biernat
- Karolina Filipiak
- Sara Franczak
- Wiktor Kamiński
- Natalia Klimczak
- Jan Kokot
- Blanka Kowalczyk
- Mikołaj Kroczek
- Ignacy Kuzak
- Joanna Łyszczarz
- Lena Małucha
- Kornelia Matras
- Nikodem Młynarczyk
- Maksymlian Mruk
- Witold Olchawa
- Julia Pierzga
- Emilia Piórkowska
- Aleksander Piszczek
- Mikołaj Prędki
- Patryk Puto
- Hanna Smaga
- Artur Sukiennik
- Fabian Twaróg
- Filip Tyrka
- Marcelina Wojak
- Julia Wyżycka
Archiwum Aktualności