W dniach 7 – 14 czerwca w naszej szkole odbył się „Tydzień dobrych manier”. Na każdy dzień tygodnia zaplanowane zostały inne działania.
Uczniowie obejrzeli filmy dotyczące poprawnych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach, układali wierszyki o grzeczności, uczyli się do siebie mówić miłe rzeczy (co nie zawsze dla uczniów było prostym zadaniem), rysowali plakaty dotyczące uprzejmosci i układali kodeks kulturalnego ucznia. Większość prac uczniów została umieszczona na gazetce na korytarzu szkolnym, a potem może wróci do poszczególnych klas, by w przyszłym roku szkolnym też przypominać, jak powinien poprawnie zachowywac się każdy uczeń.
Zadaniem uczniów każdej z klas było też przygotowanie zabaw ruchowych dla siebie i innych na trzy kolejne przerwy w wyznaczonym dniu. Zabawy były naprawdę ładnie przygotowane, a inni świetnie się przy tym bawili. W końcu nie były to przerwy, podczas których ktoś się nudził, czy wymyślał, jak by tu niepostrzeżenie skorzystać z telefonu, ale był to czas dobrej zabawy i ruchu, tak potrzebnego do prawidłowego rozwoju.
Na zakończenie tygodnia dobrych manier odbył się jeszcze konkurs wiedzy. Każde z działań podejmowanych przez uczniów było oceniane. Ocenie podlegało także zaangażowanie uczniów, dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych, postawy wobec innych. Skoro działania podlegały ocenie, to przyjdzie tez czas na nagrodzenie najlepszych. Odbędzie się to 22 czerwca, w IV Dniu Profilaktyki. Wtedy wyłonimy naszych szkolnych „Mistrzów dobrych manier”, ale też nagrodzimy „Mistrza” i „Mistrzynię dobrych manier”.
Trzeba podkreślić, że żadne z działań nie udałoby się, gdyby nie pełne zaangażowanie wszystkich wychowawców, za co BARDZO serdecznie dziękujemy! Dziękujemy też wszystkim uczniom za włączenie się do działań. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.
Organizatorzy: D. Sewielska, M. Młynarczyk

