Strona główna
Zabawy na śniegu
Nowa galeria Zabawy na śniegu została dodana do albumu fotograficznego
36Korzystając z uroków zimy uczniowie klas trzecich w ramach zajęć wychowania fizycznego bawili się na śniegu. Uczniowie oddali się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, bałwany, rzucając śnieżkami, zjeżdżając na jabłuszkach, ślizgaczach itp. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie. Z uśmiechami na twarzach wrócili do szkoły.
Wigilia klasowa 3b
8Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy 3b spędzili miło czas na symbolicznej Wigilii klasowej. Podzielili się opłatkiem, złożyli sobie koleżeńskie życzenia i wspólnie kolędowali. Było świątecznie i wesoło! Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację i przygotowanie poczęstunku na ten dzień.
Mikołajki w 3b
15W tym roku Mikołaj zaskoczył uczniów prezentem innym niż dotychczas...Klasa otrzymała bilety do kina na film Miś Paddington w Peru. Mikołaj odwiedził nas jako pierwszych, gdyż chwilę póżniej czekał na nas już bus. Okazało się, że dodatkowo uczniowie wzięłi także udział w warsztatach plastycznych w bibliotece, podczas których stworzyli wizerunki Mikołaja. Serdecznie dziękujemy "pomocnikom" Mikołaja za zorganizowanie dla klasy tych atrakcji!
Szkolne aktywności klasy 3b
8Nadszedł czas na małe podsumowanie na koniec roku 2024 w klasie 3. Uczniowie codziennie zmierzają się z wyzwaniami nabywania nowych wiadomości i umiejętności, ale chętnie też spędzają czas na dodatkowych czynnościach. I tak, choć może na codzień tego nie widać za klasowymi drzwiami, chodzą na spacery, konstruują budowle z klocków Lego i programują je, biorą udział w wycieczkach i programach edukacyjnych tworząc piękne prace, a ostanio byli zajęci własnoręcznym wykonywaniem kartek świątecznych, które malowali nowo poznanym sposobem. Przygotowują się także do zbliżającego się występu z okazji dnia Babci i Dziadka. Witamy Nowy Rok i czekamy na nowe wyzwania!
Szkolne kolędowanie
Nowa galeria Szkolne kolędowanie została dodana do albumu fotograficznego
52W piątek 20 grudnia 2024 r. społeczność naszej szkoły rozpoczęła tegoroczne świętowanie inaczej niż zazwyczaj. Tym razem zamiast tradycyjnych bożonarodzeniowych jasełek uczniowie klasy 3a wystąpili w świątecznym przedstawieniu pt. „Magiczny wieczór”, a następnie odbyło się wspólne kolędowanie. Uczniowie wszystkich klas przygotowali wraz z wychowawcami piękne kolędy i pastorałki. Świąteczny nastrój wspólnego kolędowania udzielił się wszystkim obecnym na tegorocznym przedstawieniu.
Poprzez poznanie do umiłowania
W poniedziałek, 16 grudnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu pod hasłem „Poprzez poznanie do umiłowania”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut.
W kategorii klas IV-VI nasza uczennica Anna Koza zajęła III miejsce , z kolei w kategorii klas VII-VIII triumfował Kacper Król zajmując I miejsce. Uczestnicy konkursu opuścili bibliotekę z uśmiechami, dumne z udziału w wydarzeniu, które pozwoliło im lepiej poznać historię i kulturę regionu. Konkurs „Poprzez poznanie do umiłowania” stanowi nieocenioną okazję do rozwijania postaw patriotycznych wśród młodych mieszkańców gminy. To wydarzenie przypomina o wartości lokalnego dziedzictwa i buduje poczucie przynależności do społeczności. Konkurs odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu miłości do małej ojczyzny, rozwijając świadomość historyczną i kulturową
Życzenia
Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem.
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,
że może przyjąć nowonarodzoną miłość...
do tego wystarczy tylko wiara i nadzieja,
a miłość przyjdzie sama...
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam zdrowie, spokój, radość, pyszności na stole, cudownych prezentów moc oraz spełnienie marzeń i dużo dobrego w Nowym Roku.
Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. G. Bacewicz w Limanowej
Nowa galeria Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. G. Bacewicz w Limanowej została dodana do albumu fotograficznego
21W środę, 18.12.2024 r. dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych miały okazję wysłuchać koncertu, który został przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. G. Bacewicz w Limanowej.
Święty Mikołaj ma niejedno oblicze
W tym dniu chodzi przede wszystkim o to, by obdarowywać się prezentami, które dają radość i wywołują uśmiech na twarzach obdarowanych. Tak właśnie klasa 5 i 7 obchodziła Dzień Świętego Mikołaja. Wspólną decyzją wszystkich uczniów postanowiliśmy obdarować się nawzajem wspólnie spędzonym czasem. Podjęliśmy decyzję o wyjeździe do Nowego Sącza, aby wspólnie zintegrować się podczas wystrzałowego turnieju w Lasershot. Następnie udaliśmy się do kina Helios by kształtować u siebie wartości uniwersalne takie jak dobro, pomoc, życzliwość utożsamiając się bohaterami filmu ,,List do św. Mikołaja".
Poznajemy królową nauk - grupa 0c
W ramach innowacji pedagogicznej "Ruch+muzyka=matematyka" dzieci z oddzialu przedszkolnego odwiedziła Pani Lucyna Pazdur wraz z klasą 4b, aby pokazać im, że matematyka nie jest ani trudna, ani nudna, zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka. Dzieci poznały przyrządy matematyczne, rozwiązywały zagadki przygotowane przez uczniów, obejrzały bryły w formacce 3D, same spróbowały posługiwać się linijką.
110 rocznica bitwy pod Limanową
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi odbyły się liczne działania mające na celu wspomnienie 110 rocznicy bitwy pod Limanową. Bitwa pod Limanową zwana jest potocznie bitwą na Jabłońcu. Miała bardzo wielkie znaczenie dla przebiegu kolejnych etapów działań wojennych. Zatrzymała napór Rosjan w kierunku Krakowa (głównej twierdzy Austriaków), a w dalszej perspektywie w kierunku Wiednia. Uczniowie zapoznali się z wystawą na korytarzu szkolnym pt. Okruchy pamięci-bitwa pod Limanową. Młodzież mogła prześledzić przebieg bitwy oraz jej zakończenie. Poznała też głównych bohaterów operacji łapanowsko-limanowskiej. Ponadto w dniu 11 grudnia 2024 r. odbyła się prelekcja Pana Karola Wojtasa. Prelegent skupił się na pochodzących z tamtego okresu relacjach korespondentów wojennych, szczególnie Ferenca Molnara. Omówione zostały także prace plastyczne i literackie artystów z tamtych czasów. Całość uzup
Konkurs literacki związany ze świętami Bożego Narodzenia
Cicha noc, święta noc
Pokój niesie ludziom wszem,…
Cele konkursu:
- zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości literackiej,
- podzielenie się osobistymi przemyśleniami i nadziejami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia,
- obudzenie zainteresowania ziemią rodzinną, rodzimą tradycją,
Święto Szkoły
5920 listopada 2024 roku odbyło się Święto Szkoły zorganizowane z okazji upamiętnienia patrona naszej szkoły Stanisława Konarskiego - pedagoga, reformatora i twórcy nowoczesnej oświaty w Polsce.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Limanowa - Pan Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Pani Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji - Pan Wojciech Korabik, Prezes Oddziału ZNP w Limanowej - pani Elżbieta Mordarska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Pan Jacenty Musiał, Radna Gminy Limanowa - Pani Iwona Wojak-Ćwik, Radny Gminy Limanowa - Pan Wojciech Wyżycki, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Olga Szafirska-Marcisz, a także emerytowani nauczyciele oraz była Dyrektorka szkoły - Pani Maria Kądziołka. Uroczystość uświetnili również pracownicy szkoły, którzy na co dzień pełnią istotną rolę w edukacji młodzieży.
Nagrody wręczone!
W związku ze Świętem Szkoły zorganizowane zostały 3 konkursy, które miały pokazać, jak utalentowanych mamy uczniów.
W konkursie piosenki pt. „Głos Konara” wzięło udział 20 uczniów z klas I - VI. Konkurs wiedzy na temat życia, działalności i twórczości Stanisława Konarskiego połączony został z zadaniem ortograficznym i nosił tytuł „Umysł Konara”. Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas I - VIII. Konkurs plastyczny miał wyłonić „Talent plastyczny Konara” i taki też otrzymał tytuł. Zadania konkursowe w tym konkursie to „Moja szkoła” – praca dla uczniów klas I – III oraz „Stara Wieś naszymi oczami” – temat dla uczniów od klasy IV. Do konkursu zgłoszonych zostało 41 prac z klas I - VIII. Wiele z tych prac możemy podziwiać na przygotowanej wystawie prac znajdującej na korytarzu głównym.
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców
29 października 2024 roku w naszej szkole rozegrane zostały igrzyska młodzieży szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców powiatu limanowskiego.
Drużyna dziewcząt z klasy siódmej i ósmej w składzie: Nikola Franczak, Julia Biedroń, Aleksandra Król, Marlena Król, Anna Bokowy, Julia Biedroń, Zuzanna Kita, zwyciężyła wszystkie mecze i zdobyła mistrzostwo powiatu limanowskiego oraz awans do zawodów wojewódzkich. W grupie nasze unihokeistki zwyciężyły 3:0 z reprezentacją SP Nr 2 z Mszany Dolnej oraz 3:2 z drużyną dziewcząt z Kasiny Wielkiej. W meczu finałowym pokonały pewnie 3:0 drużynę z Olszówki.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej gminy limanowa w unihokeju dziewcząt i chłopców
23 października w naszej szkole rozegrane zostały igrzyska młodzieży szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców. Oprócz drużyn z naszej szkoły w rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Męcinie oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie.
Głos Konara
Nie od dziś wiadomo, że nasi uczniowie mają różne pasje, talenty. Przed Świętem Szkoły, które w tym roku przypada 20 listopada, postanowiliśmy zorganizować różne konkursy, które pozwolą tych naszych utalentowanych uczniów zobaczyć, docenić, pochwalić.
Jako pierwszy odbył się konkurs piosenki. Zanim jednak opiszemy przebieg rywalizacji, należy wyjaśnić jego nazwę. Większość zapewne kojarzy program „The Voice of Poland”. Pozwoliliśmy sobie nawiązać do niego i zorganizować konkurs „The Voice of Konar”. Jesteśmy przecież dumni z naszego patrona, ale ponieważ szanujemy język polski, więc nasz konkurs otrzymał polskie brzmienie: „Głos Konara”.
Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.
11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe jest wpisane w kalendarz szkolnych uroczystości. W dniu 08 listopada 2024 r. odbyła się z tej okazji uroczysta akademia, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Jej mottem były słowa W. Witosa :Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska. Uczniowie pod kierunkiem Pani Marii Młynarczyk i Pani Lucyny Pazdur przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze . Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie
Narodowe Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych
Podczas występu dzieci odśpiewały Hymn Polski i zaprezentowały kilka piosenek o tematyce patriotycznej. Dzięki udziałowi w uroczystości przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
16
Galeria zdjęć
- brak danych
Godziny dzwonków
Niedziela 06.07.2025Kalendarium
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 220406- Linki do stron